ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیران شهرداری فیش حقوقی خود را منتشر کنند

ایلنا: عضو شورای شهر تهران بر لزوم انتشار فیش حقوقی مدیران شهرداری در راستای شفاف‌سازی تاکید کرد.

مدیران شهرداری فیش حقوقی خود را منتشر کنند

ابوالفضل قناعتی (عضو شورای شهر تهران) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه نظارت کافی بر فیش‌های حقوقی شهردار و مدیران شهرداری صورت نمی‌گیرد، اظهار کرد: مدیران شهرداری و اعضای شواری شهر نیز باید فیش حقوقی خود را در صورت لزوم برای اذهان عمومی در راستای شفاف‌سازی اعلام کنند.

وی ادامه داد: دریافتی شهردار و مدیران شهرداری حقوق پایه‌ای است که هر سال بنابر مصوبه دولت افزایش دارد و حقوق هیچ کسی در شهرداری جهشی اضافه نشده است و در شهرداری هیچ مدیری بیشتر از ۱۰ میلیون تومان حقوق نمی‌گیرد.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: از وظایف نظارتی شورای شهر است که در خصوص حقوق شهردار و مدیران شهرداری پی‌جویی کند و ما نیز هر موضوعی که مباحث حساس مالی در آن باشد و احساس کنیم که باید ورود پیدا کنیم؛ حتما پیگیری خواهیم کرد.

قناعتی تصریح کرد: برای  مسئولان شهرداری هم مثبت است که فیش‌های حقوقی خود را منتشر کنند، چراکه شفافیت مالی افراد موجب نتایج خوبی می‌شود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه یکسری مدیران وقت بیشتری می‌گذارند و کار بیشتری می‌کنند و باید نسبت به دیگران شرایط بهتری داشته باشند، ولی این شیب نباید شیب تندی برای افراد خاصی باشد که حساسیت در کشور به وجود بیاورد.

این عضو شورای شهر بیان کرد: حقوق‌های بالای ۲۰ و ۳۰ میلیون تومان در کشور با توجه به اینکه حقوق کارگران۸۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان است، محلی از تعریف ندارد و این مساله موجب بر هم خوردن منحنی و هرم حقوق دهی منابع انسانی در کشور می‌شود.

وی افزود: فاصله حقوقی بین مردم نباید زیاد باشد، چراکه انقلاب اسلامی  انقلابی بوده است که بتوانیم عدالت و مساوات را بین قشر ضعیف و قشر بالا به وجود بیاوریم و اگر شرایط مثل گذشته بشود که یک عده حقوق‌های کلان بگیرند و یک عده نتوانند حق طبیعی خود را دریافت کنند؛ موجب نارضایتی در جامعه می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ایلنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایلنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده