ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز گشت‌های گشایش فصل صید میگوی بوشهر

گشت‌های گشایش فصل صید میگوی ببری سبز در آب‌های استان بوشهر از شنبه 12 تیر آغاز می‌شود.

میگو

به گزارش ایسنا به نقل از پژوهشکده میگوی کشور، عملیات  بررسی در 30 ایستگاه دراعماق کمتراز 10 متر، 10 تا 20 متر و بیشتر از 20 متر ازمنطقه مطاف درجنوب آبهای استان بوشهر تا روبروی جزیره شمالی میباشد. 

پژوهشکده میگوی کشور به عنوان متولی ذخایر میگو درکشور هرساله گشتهای تحقیقاتی را جهت گشایش صید میگو به منظور دستیابی به صیدی پایدار و برداشت میگو دراندازه تجاری مناسب انجام می‌دهد. درتیرماه هرسال سنجش وضعیت ذخیره میگو با انجام گشتهای گشایش صید صورت می پذیرد.

دراین گشت‌ها پارامترهای مهم زیستی میگو اندازه‌گیری می‌شود.  به منظور برداشت بهینه از ذخیره میگو وکسب حداکثرمحصول اقتصادی، میبایست 70 درصد ازجمعیت میگو در کل آبهای مورد بررسی درزمان گشایش صید، دارای طول بالاتراز 12 سانتیمتر باشند. براین اساس زمان گشایش صید میگوپیش بینی و به شیلات و صیادان استان اعلام می‌شود.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده