ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قوانین مرتبط با موادمخدر باید بازنگری شود

یحیی کمالی‌پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری هفته مبارزه با موادمخدر، افزود: در بحث مبارزه با مواد مخدر برخوردی که تا به امروز در دستور کار قرار دادیم نتیجه مثبتی برای کشور به ارمغان نیاورد بنابراین باید برای مبارزه با موادمخدر راه‌های دیگری را انتخاب کنیم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بحث مدیریت مبارزه با موادمخدر به دغدغه مهمی برای صاحب نظران تبدیل شده و باید قانون جامعی در این زمینه تدوین شود تا بسیاری از نگرانی‌های موجود را برطرف کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه تاکنون قوانین مرتبط با موادمخدر کارساز نبوده و باید بازنگری شود، تصریح کرد: امروزه برخوردمان درحوزه موادمخدر برخورد با معلول ها بوده است درحالی که باید با علت ها برخورد کنیم؛ ما زمانی می توانیم به مجازات اعدام در قانون مبارزه با موادمخدر افتخار کنیم که این قانون بتواند ریشه های مافیایی موادمخدر را بخشکاند.

وی یادآور شد: تاکنون برخوردهایی که با موادمخدر داشتیم برخورد با افرادی بوده که از بد حادثه و فقر فرهنگی و اقتصادی خدمتگزار یکسری افرادی شدند که نه تنها قانون با آنها برخورد نداشته بلکه هیچ برخورد جدی با آنها صورت نگرفته است به گونه ای که عملا سرشاخه ها را زدیم و ریشه ها را قوی کرده ایم لذا باید به سمت و سویی حرکت کرد که مافیای قاچاق مواد مخدر را از بین ببریم.

کمالی پور با بیان اینکه ستاد مبارزه با موادمخدر نیز نتوانسته به رسالت خود به درستی عمل کند، تاکید کرد: این عدم موفقیت ستاد مبارزه با مواد مخدر برای آن است که تنها برخورد فیزیکی نمی تواند اثرگذار باشد بلکه باید در کنار برخورد فیزیکی از اهرم های دیگر نیز استفاده کنیم، زمانی که سرپرست خانواده زندانی را از آنها می‌گیریم توجهی به این موضوع نمی‌کنیم که ممکن است چه تبعات منفی برای این خانواده و جامعه خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بررسی طرحی در کمیسیون قضایی مجلس نهم، برای حذف مجازات اعدام از قانون مبارزه با مواد مخدر، گفت: بدون شک این کمیسیون در مجلس دهم، طرح مذکور را پیگیری کرده و درکوتاه‌ترین زمان آن را در دستور کار قرار خواهد داد.

[ منبع این خبر سایت تابناک، مجلس می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک، مجلس منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده