ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشورهای اروپایی خواهان میگوی ایرانی

احمد مرادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره پرورش میگو،گفت:پرورش میگو در سواحلی که ظرفیت تولید این محصول غنی  را دارد باید با همکاری بخش خصوصی عملیاتی شود تا بتوانیم در راستای افزایش این محصول غنی دریایی اقدامات کارآمدی انجام دهیم.

صیادان سنتی برای پرورش میگو  باید مورد حمایت قرار بگیرند/جای بخش خصوصی در پرورش میگو خالی است

نماینده مردم بندرعباس،قشم،حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صیادان سنتی برای پرورش میگو  باید مورد حمایت قرار بگیرند،تصریح کرد:باید برنامه ریزی برای  توقف صیدهای غیرمجاز  میگو درکشور لحاظ  شود.

مرادی افزود:میگوی ایرانی بازارمناسبی درکشورهای اروپایی دارد،بنابراین باید برای پرورش میگو در سواحل  یک برنامه ریزی بهینه شود،اما زمانی که محصول میگو  پرورش یافت؛باید این محصول را با رعایت استاندارهای بین المللی روانه بازارهای میگو در عرصه بین المل بکنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت نگهداری ماهی و میگو در بندرعباس مطلوب است،تصریح کرد:با تقویت تجهیزات دریایی برای نگهداری  محصولات دریایی  ازجمله میگو می توانیم در این راستا بسیار مثمرثمر عمل کنیم.

این نماینده مردم درمجلس با بیان اینکه ما در زمینه بیمه صیادانان و ملوانان باید هدفمندتر عمل کنیم،ادامه داد:بحث بیمه صیادی  نبایدموقتی پیگیری شود؛زیرا  هر لنجی به طور متوسط 8 ال 10 نفر صیاد و ملوان دارد،بنابراین ضروری است که در راستای بیمه صیادان  برنامه ریزی موثر شود.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه برای حفظ میگو در راستای صید باید برنامه ریزی اساسی کرد،یادآورشد:پرورش میگو نیازمند  حضور بخش خصوصی است.

[ منبع این خبر سایت تابناک، مجلس می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک، مجلس منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده