ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اختصاص یارانه به افراد نیازمند محدود شود

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تشکیل کارگروهی در کمیسیون اجتماعی برای بررسی پرداخت ضابطه‌مند یارانه‌ها و محدود شدن پرداخت‌ها به نیازمندان خبرداد وگفت: به طور حتم برای پرداخت یارانه‌ها به صورت هدفمند با توجه به تجربه موجود باید کار کارشناسی صورت گیرد زیرا در حال حاضر یارانه‌ها به صورت هدفمند به اقشار نیازمند پرداخت نمی‌شود،

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یارانه‌ها باید در مسیر قانونی و به روشی درست تنها میان افراد نیازمند توزیع شود، افزود: متاسفانه این رویه نه تنها هیچ مشکلی از حوزه اقتصاد کشور کم نمی‌کند بلکه چالش‌ها و معضلات جامعه را نیز افزایش می‌دهد؛ بنابراین کمیسیون اجتماعی در این دوره به دنبال ضابطه مند کردن پرداخت یارانه ها است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون به افراد نیازمند تحت عناوین مختلف کمک‌هایی از سوی دولت انجام می‌شود، تصریح کرد: در مقاطع مختلف کمک‌هایی تحت عنوان کالای غیرنقدی یا مستمری از طرف کمیته امداد یا بهزیستی به افراد تحت پوشش این سازمان ها تعلق می گیرد، همچنین دولت نیز مبلغی را به عنوان یارانه به این افراد پرداخت می کند؛ بنابراین بهتر است برای جلوگیری از هدررفت منابع پرداخت کمک ها به صورت هدفمند صورت گیرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه پرداخت یارانه ها تنها باید به دهک های پایین جامعه انجام شود، گفت: از آنجایی که کمک‌ها به صورت پراکنده صورت می گیرد، هیچ تاثیری در حل مشکلات افراد مستحق ندارد اما اگر تحت یک عنوان همه کمک ها تجمیع شده و به افراد نیازمند تعلق گیرد بهتر می توان با آسیب ها و معضلات اجتماعی مبارزه کرد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی های آینده کمیسیون اجتماعی با دولت و کارشناسان درجهت اجرای این طرح، تصریح کرد: با توجه به اینکه این طرح دارای بار مالی بوده دولت باید در بررسی آن به مجلس کمک کند، بنابراین طی جلسات یک یا دو هفته آینده این موضوع در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار خواهد گرفت.

[ منبع این خبر سایت تابناک، مجلس می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک، مجلس منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده