ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش تولید آبمیوه های ارگانیک در دستورکار قرار گیرد

بشیرخالقی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره توزیع شیر در مدارس،گفت: شیر،ماده غذایی اولیه برای سلامت  و تغذیه به شمارمی آید؛بنابراین باید دولت تمهیداتی برای افزایش مصرف شیر در مدارس را با یک برنامه ریزی مدون اجرایی کند تا کودکان ما از سنین کودکی این محصول مقوی را در زنجیره غذایی شان  بگنجانند.

لزوم فرهنگ سازی در زمینه مصرف شیر درکشور/آبمیوه های ارگانیک جایگزین آبمیوه های افزودنی دار شود

نماینده مردم خلخال و کوثر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میانگین مصرف شیر در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان  پایین است،  تصریح کرد: دولت برای افزایش مصرف شیر یارانه درنظرگرفته است؛اما این یارانه باید تقویت شود تا  شیر در دسترس  تمام دانش آموزان و کودکان برای مصرف قرار بگیرد؛بنابراین باید فرهنگ سازی در زمینه مصرف شیر درکشور عملیاتی شود؛زیرا متاسفانه سرانه  مصرف  شیر درکشور پایین است.

 وی ادامه داد:کاهش نرخ  نهاده های دامی،افزایش  تولیدات دامداری های را درپی خواهد داشت؛زیرا استفاده از شیر ارتباط مستقیمی با سلامت جامعه  دارد،اما متاسفانه برخی افراد وعده های غذایی را جایگزین محصولی همچون شیر می کنندکه هیچ نوع خاصیتی برای بدنشان ندارد.

 خالقی، افزود:یکی از عوامل پوکی استخوان کمبود مصرف شیر در جامعه است و به همین علت دولت باید با یک یارانه ویژه  محصول شیر را درمدارس به نحو کاربردی توزیع کند و سپس با فرهنگ سازی از مردم بخواهد با مصرف غذایی صحیح شاخص سلامت تغذیه در  کشور را افزایش دهند.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه آبمیوه های ارگانیک،جایگزین آبمیوه های افزودنی دار شود،یادآورشد: برخی آبمیوه هایی که دارای افزودنی و شکر هستند؛بدیهی که برای سلامت ما مضرر هستند و این درحالی است که باید مصرف مواد غذایی مفید از جمله شیر و آبمیوه های ارگانیک  را جایگزین  مواد غذایی  غیر مفید کرد.

[ منبع این خبر سایت تابناک، مجلس می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک، مجلس منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده