ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موسسه فیچ رتبه اعتباری بحرین را کاهش داد

موسسه اعتبارسنجی فیچ رتبه اعتباری بحرین را به سطح غیرسرمایه گذاری کاهش داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از دبی، بحرین با این کاهش اولین کشور در حاشیه خلیج فارس خواهد بود که اعتبار پایینی را به دلیل کاهش بهای نفت از آن خود می کند. 
موسسه فیچ با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بهای پایین نفت باعث کاهش محسوس موقعیت مالی بحرین شده است.
بحرین از زمان آغاز کاهش بهای نفت، رتبه های اعتباری خود نزد موسسات اصلی بین المللی را از دست داده است. 
فیچ پیش بینی کرد که نسبت بدهی دولت بحرین به تولید ناخالص داخلی در سال 2016 به حدود 80 درصد برسد. این رقم سال گذشته حدود 62 درصد بود. 
موسسه مزبور همچنین اعلام کرد که کسری بودجه دولت بحرین نسبت به تولید ناخالص داخلی در سال 2016 به 15 ممیز چهار درصد افزایش می یابد، در حالی که این میزان در سال گذشته 14 ممیز هشت درصد بود.
جیسون تووی کارشناس موسسه کپیتال اکانامیکس گفت: تصمیم موسسه فیچ در کاهش رتبه اعتباری بحرین احتمالا نگرانی ها در مورد تاثیر افت بهای نفت بر اقتصادهای خلیج فارس را افزایش می دهد. 
کویت، عمان، قطر، عربستان و امارات متحده عربی نیز به دلیل کاهش درآمدهای نفتی، رتبه های اعتباری شان را از دست داده اند. 
موسسه رتبه بندی مودیز چندی پیش رتبه اعتباری عربستان را به دلیل افت بهای نفت کاهش داد.
کاهش رتبه اعتباری در عربستان به منزله افزایش ریسک اعتباری سرمایه گذاری در این کشور است. 
موسسه مزبور در عین حال اعلام کرد که طرح های ریاض برای تنوع بخشی به اقتصاد خود ممکن است به افزایش رتبه اعتباری این کشور در آینده کمک کند.
بحرین و عمان نیز در ارزیابی موسسه رتبه بندی مودیز، ارقام پایینی را به خود اختصاص دادند.در این میان چشم انداز ابوظبی، قطر و کویت در بررسی های این موسسه، منفی ارزیابی شد. 

[ منبع این خبر سایت تابناک، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده