ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شکر ۷۰۰ تومان گران شد/ افزایش ۳۰ درصدی قیمت از ابتدای خرداد

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: نرخ هر کیلوگرم شکر در بنکداری‌ها به ۳ هزار تومان رسید که در مقایسه با نرخ این محصول در ماه گذشته ۷۰۰ تومان افزایش داشته است.
قاسم علی حسنی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: نرخ هر کیلوگرم شکر در اوایل خرداد ماه 2 هزار 300 تومان در بازار مصرف قیمت داشت که بعد از این مدت به تدریج نرخ  این محصول افزایش یافت و در ماه رمضان به 3 هزار تومان در سطح بنکداری رسید.
عضو هیئت‌مدیره اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه نرخ مصوب این محصول 2 هزار و 300 تومان است ادامه داد: شرکت بازرگانی دولتی این محصول را به نرخ  مصوب توزیع می‌کند، اما اکنون از حجم توزیع توسط این شرکت کاسته شده است.
وی تصریح کرد:  با توجه به افزایش تقاضا برای خرید این محصول در بازار و  از طرفی کاهش عرضه توسط بورس، فشار بر روی بازرگانی دولتی افزایش یافته است و این شرکت نیز با تأخیر و محدودیت محصول را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.
حسنی با بیان اینکه افزایش قیمت شکر در بازار مصرف  ناشی از برخی سودجویی‌ها است گفت:  درصورتی‌که به میزان عرضه این محصول اضافه شود دوباره قیمت شکر کاهش می‌یابد و جلوی سوء استفاده‌ها گرفته می‌شود به‌طوری که در ماه‌های گذشته نرخ این محصول در بازار کمتر از نرخ مصوب بود.
به گزارش تسنیم، این موارد در حالی مطرح می شود که روز گذشته  معروفان معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران موجودی مناسب ذخایر شکر کشور را مناسب دانسته و گفته بود که هیچگونه محدودیت و مشکلی در زمینه تامین شکر مورد نیاز صنف و صنعت وجود ندارد.

[ منبع این خبر سایت تابناک، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده