ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

69 میلیون کودک تا 2030 به خاطر عوامل قابل پیشگیری می‌میرند!/هشدار یونیسف

69 میلیون کودک تا 2030 به خاطر عوامل قابل پیشگیری می‌میرند!/هشدار یونیسف دانش > پزشکی - پرس‌تی‌وی نوشت: صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، در گزارشی هشدار داد با ادامه روند کنونی طی 15 سال آینده، 69 میلیون کودک زیر 5 سال بر اثر عوامل قابل پیشگیری جان خود را از خواهند داد.

یونیسف روز سه شنبه (8 تیر) در گزارش سالیانه خود با نام «وضعیت کودکان جهان» تاکید کرد، در صورت ادامۀ روند فعلی تا سال 2030 میلادی (زمان تعیین شده از سوی سازمان ملل برای رسیدن به «اهداف جهانی توسعۀ پایدار») 167 میلیون کودک در فقر به سر خواهند بُرد و حدود 750 میلیون زن و دختر نیز در سنین کودکی مجبور به ازدواج خواهند شد.

جاستین فورسایت، معاون مدیر اجرایی یونیسف در این باره گفت: «پیشرفت‌ها تا کنون عمدتاً با تمرکز بر کودکانی که دسترسی به آنان آسان‌تر بوده، حاصل شده است . آنچه که ما اکنون فهمیدیم این است که اگر محروم‌ترین کودکان را در کانون توجّه قرار ندهیم، نمی‌توانیم به این پیشرفت شتاب ببخشیم.»
طبق اعلام یونیسف، احتمال اینکه فقیرترین کودکان جهان، پیش از 5 سالگی بمیرند و یا به سوء تغذیۀ مزمن دچار شوند، دو برابر کودکان ثروتمند است .طبق این گزارش، افزایش تعداد کودکانی که از سال 2011 تا کنون از تحصیل محروم شده‌اند نیز موجب نگرانی یونیسف شده است.

فورسایت افزود: «وقتی هیچ اقدامی برای پرداختن به نابرابری‌ها صورت نمی‌گیرد، جوامع دیگر نیز آسیب خواهند دید و این مسئله به بی‌ثباتی دامن میزند.»

در ادامۀ گزارش یونیسف آمده است، کشورهای جهان برای ادامه پیشرفت‌هایی که در 25 سال گذشته در عرصه بهداشتی و آموزشی حاصل شده است، باید تمرکز خود را بیشتر بر کمک ‌به فقیرترین کودکان معطوف کنند.

طبق این گزارش، دراین مدت در زمینه نجات جان و آموزش کودکان و همچنین مبارزه با فقر، پیشرفت‌هایی نیز حاصل شده و میزان مرگ و میر کودکان زیر 5 سال از سال 1990، 53 درصد کاهش یافته و فقر شدید نیز با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

۵۴۵۴

کلید واژه ها: سلامت -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین،علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین،علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده