ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست با احداث ۴ سد جدید

مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست با احداث ۴ سد جدید جامعه > محیط زیست - مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست‌محیطی سازمان حفاظت محیط زیست از مخالفت با احداث 4 سد جدید در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان حفاظت محیط‌زیست؛ حمید جلالوندی گفت: درخواست مجوز احداث این سدها پس از طرح در کمیته ماده 2 ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست مورد مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت و بر اساس ابلاغ صورت گرفته وزارت نیرو مجاز به احداث این سدها نخواهد بود. 

او در خصوص این سدها گفت: سدهای "شیو" و "شبلیز" در استان کهگیلویه و بویراحمد، "باباخان" در استان کردستان و "جزمان" در استان ایلام، سدهایی هستند که با طرح احداث آنها مخالفت شده است.

مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست‌محیطی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص علت مخالفت با احداث این سدها به سایت خبری محیط زیست ایران گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی در حوضه‌های آبریز این سدها در سال‌های اخیر و همچنین مدل برنامه‌ریزی منابع آب، امکان بارگذاری جدید در این محدوده‌ها وجود ندارد، لذا به دلیل عدم صدور مجوز تخصیص آب با اجرای این پروژه‌ها مخالفت شده است.

براساس این گزارش، سد شیو (گل بابکان) در شهر گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد قرار بود با حجم مخزن در نرمال 55.67 میلیون متر مکعب بر روی رودخانه شیو (زهره) در حوضه فرعی جراحی زهره احداث شود.

سد شبلیز (شبلیسه) در شهر یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد قرار بود با حجم مخزن در نرمال 10 میلیون متر مکعب بر روی رودخانه شبلیز (شاخه بشار) در حوضه فرعی کارون بزرگ احداث شود.

سد باباخان در شهر بیجار استان کردستان قرار بود با حجم مخزن در نرمال 64.70 میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قمچقای در حوضه فرعی سفید رود بزرگ احداث شود.

سد جزمان در شهرک توحید استان ایلام قرار بود با حجم مخزن در نرمال 37.5 میلیون متر مکعب بر روی رودخانه جزمان (شاخه سیمره) در حوضه فرعی کرخه احداث شود.

۴۷۲۳۶

کلید واژه ها: سد آبی - سازمان محیط زیست -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین،جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین،جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده