ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایان خوشگذرانی دزدان خانه‌های ویلایی

پایان خوشگذرانی دزدان خانه‌های ویلایی جامعه > حوادث - ایران نوشت: سرکرده یک باند سرقت که برای خوشگذرانی و چشیدن مزه پولدار شدن سرقت می‌کرد، می‌گوید: «من حتی در جریان یک دستبرد مبلغ 200 میلیون تومان به‌سرقت برده‌ام اما به این تجربه رسیده‌ام پول دزدی به هر مقداری هم که باشد برای آدم وفا نمی‌کند.»

دزد جوان و دیگر اعضای باند که درکمتر از یک ساعت به خانه‌های ویلایی شمال شهر تهران دستبرد می‌زدند هر بار پس از سرقت پول و جواهرات، مدتی را به مسافرت می‌رفتند تا به گفته خود خوش بگذرانند. او به‌عنوان سردسته باند یک ماه قبل و پس از دستبرد 200 میلیونی به گاو صندوق خانه‌ای در شمال تهران، برای تفریح به جزایر جنوبی کشور رفت و مشغول خوشگذرانی با همدستانش شد، غافل از اینکه پلیس سایه‌به سایه در تعقیب اوست و مأموران پلیس آگاهی او را هنگام خوشگذرانی در یک هتل شناسایی و دستگیر کردند.

پس از انتقال این سردسته باند به پلیس آگاهی فرصت کوتاهی پیش آمد تا خبرنگار خبرگزاری میزان گفت‌وگویی با او داشته باشد.
خودت را معرفی کن.
سهیل هستم بیست و پنج ساله. تا سیکل درس خوانده‌ام و مجردم. فقط سیگار می‌کشم و اعتیاد دیگری ندارم.
چند وقت است سرقت‌هایت را شروع کرده‌ای؟
از بیست و دوسالگی سرقت‌ها را آغاز کرده‌ام. ابتدا کیف‌قاپی می‌کردم، اما پس از دو سال دستگیر شدم. در زندان با یک دزد حرفه‌ای آشنا شدم و او روش‌های سرقت از خانه‌های ویلایی با دیلم را به من آموزش داد و وقتی از زندان آزاد شدم، باندی تشکیل دادم و سرقت از خانه‌های ویلایی را شروع کردم.
چه شد تصمیم به سرقت گرفتی؟
خانواده‌ام از وضع مالی خوبی برخوردار نبودند و با وسوسه یکی از بچه‌محل‌هایم دست به کیف‌قاپی زدم.
بار اول که دستگیر شدم خانواده‌ام متوجه ماجرا شدند. بعد از آزادی قول دادم دور خلاف را خط قرمز بکشم و هشدار دادند اگر این‌بار بفهمند که باز مرتکب سرقت شده‌ام، برای همیشه طردم می‌کنند.
چرا توبه‌ات را شکستی؟
اشتباه کردم. دست خودم نبود، وسوسه شدم. وقتی مزه پول راحت، زیر دندانت بنشیند دیگر نمی‌توانی از آن دل بکنی.
با پول‌هایی که به دست می‌آوردی چه کار می‌کردی؟
لباس می‌خریدم و با همدستانم به خوشگذرانی می‌پرداختم. خانواده‌ام فکر می‌کردند من نگهبان شیفت شب هستم و حقوق خوبی برای این‌کار می‌گیرم. بعد از هر سرقت برای اینکه در دام پلیس گرفتار نشویم به مسافرت می‌رفتیم و با پول‌هایی که به‌دست آورده بودیم، تفریح می‌کردیم. بعد از آنکه کفگیرمان به ته دیگ می‌خورد، دوباره به تهران بر می‌گشتیم.
بیشتر در چه مناطقی سرقت می‌کردید؟
تخصص من خانه‌های ویلایی شمال شهر بود که با روش دیلم‌زنی در خانه را باز می‌کردم.برای سرقت خانه روش‌های مختلفی است. در روش دیلم‌زنی با دیلم در را تخریب می‌کردیم و بعد، از گاو صندوق سرقت می‌کردیم. برخی سارقان روش توپی‌زنی دارند و توپی در را تخریب می‌کنند و گروهی از دیوار و نرده براحتی بالا می‌روند و خود را به داخل خانه می‌رسانند.
چطور دستگیر شدی؟
در آخرین سرقت 200 میلیون تومان به‌دست آوردیم. برای تفریح به سواحل جنوب کشور رفتیم که در آنجا هنگام استراحت در هتل دستگیر شدیم.
اگر آزاد شوی، دوباره دست به دزدی می‌زنی؟
به ریسک و بی‌آبرویی‌اش نمی‌ارزد. البته شرایط تعیین‌کننده است، امیدوارم این بار هم خانواده‌ام مرا ببخشند.و حرف آخر اینکه عاقبت دزدی و خلاف همین است که دستگیر شویم و آبرویمان برود.

 

17302

کلید واژه ها: سرقت -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین،جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین،جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده