ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درنظرگرفتن 11هزارو800 میلیاردریال اعتباروتسهیلات برای طرحهای مصوب سفر رئیس جمهوری به سمنان

سمنان-ایرنا- استاندار سمنان گفت: برای 71 طرح و تفاهم نامه در سفر رئیس جمهوری به این استان در اردیبهشت 95 بیش از 11 هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات درنظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا خباز شامگاه روز چهارشنبه در نشست خبری با رسانه های گروهی استان افزود : 69 طرح و تفاهم نامه با اعتبار 9 هزار و 270 میلیارد ریال در سفر دکتر روحانی به سمنان منعقد شده بود که پس از سفر با رایزنی های مختلف این طرح ها واعتبارات به 71 طرح و تفاهم نامه با 9 هزار و 480 میلیارد ریال افزایش یافت.
وی اظهار داشت : برای 71 طرح و تفاهم نامه 9 هزار و 480 میلیارد ریال اعتبار و 2 هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات از سوی دولت تدبیر و امید برای استان سمنان مصوب شده است.
وی اضافه کرد: این طرح ها شامل 13 طرح مربوط به عمران شهری و روستایی و زیرساختهای صنعتی، هفت طرح کشاورزی، هشت طرح منابع آب، هفت طرح بهداشت و سلامت، 15 طرح حمل ونقل،هشت طرح علمی، فرهنگی و گردشگری، 2 طرح امور قضایی، 9 طرح ورزش و جوانان و 2 طرح تعاون، کار و رفاه اجتماعی
بوده است.
خباز با اشاره به تخصیص 9 هزار و 480 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح ها تصریح کرد: مقرر شده است پنج هزار و 450 میلیارد ریال از این اعتبار در سال 95 و چهار هزار و 30 میلیارد ریال در سال 96 به استان سمنان تخصیص یابد.
وی اعتبارات عمرانی تخصیص یافته استان در سال 94 را به میزان 379 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: به طور قطع اختصاص 11 هزار و 800 میلیارد ریال در سفر رئیس جمهوری به سمنان، جهش اعتباری و توسعه ای قابل توجهی را برای استان رقم می زند.
استاندار سمنان درباره بودجه سال 95 استان یادآور شد: بودجه تملک دارایی استان سمنان برای سال جاری هزار و 80 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته 45 درصد رشد داشته است.
وی با بیان این که سمنان در بین استان های کشور بیشترین میزان رشد اعتبارات عمرانی را از سوی دولت یازدهم در سال 95 داشته است ، ادامه داد:اعتبارات مربوط به ماده 180 استان سمنان در سال جاری نیز 970 میلیارد ریال است و رشدی 33 درصدی نسبت به سال گذشته دارد.
استاندار سمنان مقابله با رکود را یکی از برنامه های جدی دولت تدبیر و امید دانست که با رونق بخشی به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط هدفگداری شده است.
به گزارش ایرنا، خباز در این نشست خبری تصریح کرد : تاکنون هزار و 100 واحد صنعتی استان در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که شامل 800 واحد کشاورزی و دامپروری و 300 واحد صنعتی و معدنی می شود.
وی با اشاره به بررسی شرایط واحدهای تولیدی ثبت نام شده برای دریافت تسهیلات از سوی تیم چهار نفره ای در استان سمنان افزود: تاکنون 110 واحد تولیدی در استان ارزیابی و تعیین تکلیف شده اند.
وی با اشاره به سقف 30 میلیارد ریالی تسهیلات برای واحدهای دارای مشکل ثبت نام شده در سامانه بهین یاب افزود: تاکنون ارایه بیش از هزار و 100 میلیارد ریال تسهیلات به بیش از 115 واحد تولیدی استان از این طریق مصوب شده است.
وی با اشاره به مهلت 30 روزه این واحدهای تولیدی ارزیابی شده برای تشکیل پرونده در بانک های عامل تاکید کرد: منابع مالی این تسهیلات با خلاقیت بانکهای استان و بدون دریافت اعتباری از کشور تامین شده است.
استاندار سمنان بیان داشت : با راه اندازی و رونق مجدد این واحدهای تولیدی در استان پیش بینی می شود 380 شغل ایجاد شود.
6103/6026

[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده