ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز رهاسازی 75 میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در رودخانه سفیدرود

رشت - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستانه اشرفیه از آغاز طرح رها سازی 75 میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی سفید در رودخانه سفیدرود این شهرستان خبر داد.

حمیدرضا سلیمانی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ؛ ارزش این تعداد بچه ماهی استخوانی را 40 میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: تکثیر ،پرورش و رها سازی این بچه ماهیان استخوانی توسط سه مرکز تکثیر و پرورش ماهیان استان گیلان صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه رها سازی بچه ماهیان استخوانی تا پایان تیرماه امسال ادامه خواهد داشت اظهار داشت: به منظور رها سازی این بچه ماهیان استخوانی امسال تعداد 26 هزار قطعه از ماهیان مولد استخوانی در رودخانه سفیدرود این شهرستان صید و به مراکز تکثیر و پرورش ماهیان استخوانی گیلان ارسال شده است.
سلیمانی با اشاره به اینکه در سال گذشته 70 میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در رودخانه سفیدرود این شهرستان با هدف غنی سازی منابع زیستی دریای خزر رها سازی شده یادآور شد: رها سازی بچه ماهیان استخوانی در این شهرستان امسال 10 درصد افزایش دارد.
وی با بیان اینکه 80 درصد از ماهیان مولد استخوانی گیلان در رودخانه سفیدرود صید و به مراکز تکثیر و پرورش ارسال می شوند یادآور شد: احیاء و بازسازی ذخایر دریای خزر از اهداف مهم رها سازی بچه ماهیان استخوانی در رودخانه سفیدرود به شمار می رود.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت رودخانه سفیدرود اظهار داشت: سفیدرود یکی از بزرگترین و مهمترین رودخانه هایی است که به دریای خزر منتهی می شود .
وی از سفیدرود به عنوان یکی از زیستگاههای مهم ماهیان استخوانی و غضروفی یاد کرد و گفت: اهمیت این زیستگاه مهم طبیعی موجب شده تا ماهیان استخوانی و غضروفی برای تخم ریزی و تکثیر به این رودخانه مهاجرت کنند.
سلیمانی با اشاره به اینکه حدود 20 کیلومتر از مسیر رودخانه سفیدرود از شهرستان آستانه اشرفیه می گذرد ، اظهار داشت: این شهرستان از وجود 36 کیلومتر سواحل دریایی نیز برخوردار است.
شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان قرار دارد.
7287/6070

[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده