ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارائه خدمات سلامت دهان در مناطق محروم

سلامت دهان و دندان
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: ارائه خدمات سلامت دهان به مردم کشورمان به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار، از دغدغه‌های مهم مسئولین ارشد وزارت بهداشت است.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، سعید عسگری - دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه با اجرایی شدن طرح تحول سلامت دهان از ابتدای سال 1394، اقدامات ویژه ای توسط وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ساماندهی ارائه خدمات سلامت دهان به اقشار مختلف مردم و به خصوص گروه‌های هدف به انجام رسیده است، که بسیاری از خانواده‌ها دریافت این خدمات را خصوصاً برای فرزندان دبستانی خود از نزدیک تجربه کردند.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که تربیت نیروهای حد واسط در حوزه سلامت دهان مسیری در جهت حصول به اصل عدالت در سلامت بوده و در دنیا تجربه شده است، افزود: ایجاد چندین دوره کاردانی جدید و از جمله تکنسین سلامت دهان در همین جهت برنامه ریزی و از سال گذشته در برخی از دانشگاه‌ها آغاز شده است.

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت در ادامه افزود: این دوره‌ها با شرح وظایف مشخص شده در برنامه آموزشی مربوطه، با حضور وزیر بهداشت به عنوان رییس شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، شورایعالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی و شورای گسترش دانشگاه ها به تصویب رسیده و به طور رسمی به دانشگاه‌ها ابلاغ شدند.

به گزارش وزارت بهداشت، عسگری عنوان کرد: در جلسه اخیر کمیسیون مشترک شورای سلامت دهان، وجوه گوناگون نامه ارسالی توسط دفتر سلامت دهان در مورد تبدیل وضعیت کاردان های بهداشت دهان که در گذشته با برنامه آموزشی متفاوتی تربیت شدند، مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا پیشنهادات کارشناسی اعضای شورای سلامت دهان به ریاست شورا منعکس شود. بنابراین بیان نقطه نظرات بعضی از اعضای شورای سلامت دهان در برخی رسانه‌ها، دیدگاه‌های شخصی آنها تلقی می‌شود.

دبیر شورای سلامت دهان خاطرنشان کرد: ارائه خدمات سلامت دهان به مردم کشورمان به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار، از دغدغه‌های مهم مسئولان ارشد وزارت بهداشت است

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده