طلاسازها هم بیکار شدند

جواهر
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران با بیان اینکه طلاسازها در سال ۹۲ کل ۱۲ ماه را کار می‌کردند و در سال ۹۳ این ۱۲ ماه به ۹ ماه و در سال ۹۴ به ۶ ماه تبدیل شد، گفت: از ابتدای سال ۹۵ تولیدکننده دارد از جیب خودش هزینه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالله محمدولی درباره وضعیت تولیدکنندگان طلا و جواهر با بیان "در بازار طلا هم قاچاق وارداتی داریم و هم قاچاق صادراتی"، گفت: کسی که قانونی طلا وارد می‌کند، باید 4 درصد مالیات و 9 درصد ارزش افزوده بدهد ولی کسی که قاچاق می‌کند در واقع 13 درصد معافیت دارد.

وی درباره وضعیت تولیدکنندگان طلا و جواهر ابراز کرد: تولید کنندگان در حال حاضر تقریباً هیچ فعالیتی ندارند. این تولیدکنندگان در سال 92، کل 12 ماه را کار می‌کردند و نگران آینده هم نبودند. سال 93 این 12 ماه تبدیل به 9 ماه کار شد و سه ماه تعطیل بودند. سال 94 این مدت کار به 6 ماه رسید و از ابتدای سال 95 تولید کننده دارد از جیب خودش هزینه می‌کند. این موضوع علتهای مختلفی دارد که یکی از آنها مصنوعات قاچاق طلا و جواهر است.

محمدولی افزود: یک زمانی ما تولید و صادرات داشتیم اما امروز نه‌تنها تولید نداریم بلکه، کاملاً مصرف‌گرا شده‌ایم و کالای خارجی مصرف می‌کنیم.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر و سنگهای قیمتی ایران با تصریح بر اینکه قاچاق تأثیر مخربی بر تولید دارد، گفت: البته دستگاه‌های مسئول زحمات زیادی می‌کشند ولی برخورد ریشه‌ای برای این موضوع صورت نگرفته است. برای حمایت از تولید داخلی راه حل، ایجاد زیرساخت است.

وی متذکر شد: هنوز به این باور نرسیده‌ایم که تولیدات داخل می‌تواند قابل رقابت باشد و بازار داخل را پوشش دهد. این مهم نیازمند این است که دستگاه‌های داخلی بیشتر از پیش به ما کمک کنند و ما شاهد روزی باشیم که این پدیده شوم از بین برود، زیرا با وضعیت کنونی، طلاسازان ما امیدی به آینده در این حوزه ندارند.

انتهای پیام//*

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طلاسازها هم بیکار شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX