ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طلاسازها هم بیکار شدند

جواهر
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران با بیان اینکه طلاسازها در سال ۹۲ کل ۱۲ ماه را کار می‌کردند و در سال ۹۳ این ۱۲ ماه به ۹ ماه و در سال ۹۴ به ۶ ماه تبدیل شد، گفت: از ابتدای سال ۹۵ تولیدکننده دارد از جیب خودش هزینه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالله محمدولی درباره وضعیت تولیدکنندگان طلا و جواهر با بیان "در بازار طلا هم قاچاق وارداتی داریم و هم قاچاق صادراتی"، گفت: کسی که قانونی طلا وارد می‌کند، باید 4 درصد مالیات و 9 درصد ارزش افزوده بدهد ولی کسی که قاچاق می‌کند در واقع 13 درصد معافیت دارد.

وی درباره وضعیت تولیدکنندگان طلا و جواهر ابراز کرد: تولید کنندگان در حال حاضر تقریباً هیچ فعالیتی ندارند. این تولیدکنندگان در سال 92، کل 12 ماه را کار می‌کردند و نگران آینده هم نبودند. سال 93 این 12 ماه تبدیل به 9 ماه کار شد و سه ماه تعطیل بودند. سال 94 این مدت کار به 6 ماه رسید و از ابتدای سال 95 تولید کننده دارد از جیب خودش هزینه می‌کند. این موضوع علتهای مختلفی دارد که یکی از آنها مصنوعات قاچاق طلا و جواهر است.

محمدولی افزود: یک زمانی ما تولید و صادرات داشتیم اما امروز نه‌تنها تولید نداریم بلکه، کاملاً مصرف‌گرا شده‌ایم و کالای خارجی مصرف می‌کنیم.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر و سنگهای قیمتی ایران با تصریح بر اینکه قاچاق تأثیر مخربی بر تولید دارد، گفت: البته دستگاه‌های مسئول زحمات زیادی می‌کشند ولی برخورد ریشه‌ای برای این موضوع صورت نگرفته است. برای حمایت از تولید داخلی راه حل، ایجاد زیرساخت است.

وی متذکر شد: هنوز به این باور نرسیده‌ایم که تولیدات داخل می‌تواند قابل رقابت باشد و بازار داخل را پوشش دهد. این مهم نیازمند این است که دستگاه‌های داخلی بیشتر از پیش به ما کمک کنند و ما شاهد روزی باشیم که این پدیده شوم از بین برود، زیرا با وضعیت کنونی، طلاسازان ما امیدی به آینده در این حوزه ندارند.

انتهای پیام//*

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده