ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشکلات اقتصادی با انداختن توپ در زمین دیگران حل نمی‌شود

روحانی ضیافت ورزشکاران
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه با انداختن توپ در زمین دیگران مشکلات اقتصادی کشور حل نمی‌شود، گفت: مسائل اقتصادی با نگاه سیاسی حل نمی شود و باید سیاسی گذاری در بخش اقتصاد را کنار بگذاریم.

شهباز حسن پور بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه رئیس جمهور در روز گذشته در همایش دستگاه قضا اعتراف کرد که نرخ بیکاری افراد تحصیل کرده بالای 30درصد است، اظهار داشت: این نوید می دهد که دولت پیام را دریافت کرده است و امیدواریم در ماه‌های آینده خبرهای خوشی برای اقتصاد و تولید کشور بشنویم.

وی با بیان اینکه بیکاری در حال گسترش است و بیش از 42درصد نرخ بیکاری افراد تحصیل کرده است، افزود: مقرر شده 2500میلیارد تومان در اختیار صنایع کوچک و متوسط قرار گیرد. امیدواریم اقدامی در این زمینه انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم گفت: بارها اعلام کردیم  که تیم اقتصادی دولت هماهنگ نیست، و باید این تیم هماهنگ شود و از دولت و قوای دیگر یک صدای واحد را بشنویم و انداختن توپ در زمین دیگران مقرون به ثواب نیست. همه عوامل باید دست به دست هم بدهند و بر مشکلات اقتصادی و بیکاری فائق بیایند.

حسن پور بیگلری ادامه داد: مردم آماده همکاری هستند و باید زمینه برای فعالیت مردم فراهم شود؛ قطار تولید و اشتغال از ریل خارج شده و مجددا باید به ریل خود برگردد و توسعه صادرات در دستور کار قرار گیرد و مجلس برای حمایت از تولید و رفع بیکاری آماده کمک است.

به گفته وی، باید چند سوایی مسائل سیاسی را کنار بگذاریم و همه هم صدا و همراه مشکل اشتغال را حل کنند و هر جا مردم حضور داشته باشند، موفقیت در آن تضمین شده است و باید با مشارکت مردم و باور بخش خصوصی بر مشکل بیکاری فائق بیایم.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره با حل مسائل اقتصاد با نگاه سیاسی، بیان کرد: همه داخل یک کشتی هستیم و باید از آن مراقبت کنیم و باید گفت وعده‌های اقتصادی آقای روحانی در زمان انتخابات ریاست جمهوری محقق نشده، فقط اقداماتی در سیاست خارجی انجام شد و امیدواریم دولت گام ها را سریع بردارد تا مسائل اقتصادی حل شود.

حسن پور بیگلری درباره اجرای اقتصاد مقاومتی، گفت: استان‌های آذربایجان، کرمان و لرستان برای اجرای اقتصاد مقاومتی  به عنوان الگو انتخاب شده اند و امیدواریم دولت اختیار خود را واگذار کند؛ مشکل ما این است که دولت این اقدام را انجام نمی دهد.

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم اظهار داشت: دولت اختیارات به استانداران تفویض نکرده و باید اینکار را انجام دهد زیرا باید برای توسعه هر استان نسخه‌ای جداگانه تهیه شود؛ همچنین قوانین و بخشنامه‌های مزاحم و اضافی را از جلوی پای تولید برداریم تا تولید رونق پیدا کند.

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده