ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ساماندهی امور جوانان جدی گرفته شود

فرماندار رامسرگفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان باید ساماندهی امور جوانان مورد توجه قرار گیرد.

اوقات فراغت

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه مازندران، حسین سروری در جلسه ستاد غنی سازی اوقات فراغت جوانان رامسر، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان فضای معنوی حاکم است و در این شرایط نیز با توجه به گسترش فضای مجازی فرصت برای درک و جذب موضوعات فرهنگی و اجتماعی افزایش پیدا می کند.

سروری با اشاره به اینکه در ماه رمضان شاهد کاهش جرائم هستیم و مهم‌ترین عاملی که جوانان به سوی اعتیاد و آسیب های اجتماعی کشیده می شوند کمبودهای معنوی و فرهنگی است، عنوان کرد: باید فرصت ایجاد این فضاها با استفاده از افراد با صلاحیت و آموزش دیده که درک متقابل از وضعیت جوانان و نوجوانان داشته باشند فراهم شود.

فرماندار رامسر با تاکید بر اینکه باید با تقویت هویت روحیه ملی، دینی، کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد، بیان کرد: باید برای کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی با استفاده از ظرفیت های موجود در این شهر و امکاناتی که در ادارات و نهادها درحوزه آموزش و فرهنگی وجود دارد و با برنامه های منظم برای جذب جوانان و نوجوانان در معرض انواع خطرات و آسیب های اجتماعی اقدام شود.

سروری گفت: موضوعات فرهنگی، اخلاقی و معنوی به درستی هدایت نمی‌شود و نیاز به ساماندهی تاثیرات فضای مجازی در جوانان و نوجوانان داریم.

وی افزود: آموزش و پرورش در مقاطع سنی مختلف با تشکیل گروه‌ها و در کنار فعالیت‌های کاربردی ورود پیدا کرده و با ارتباط با خانواده ها، دیدگاه های صحیح اسلامی و ملی را ترویج دهند و نگذارند در فضاهای مجازی خواسته نوجوانان و جوانان تامین شود.

فرماندار رامسر اظهار کرد: امسال از سوی دولت تدبیر و امید و وزارت کشور توجه به اقتصاد مقاومتی، مسائل اجتماعی و کاهش آسیب‌های ناشی از آن مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی مسایل اجتماعی جوانان و نوجوانان در فصل تابستان با برنامه های معنوی فرهنگی و هنری در راستای غنی سازی اوقات فراغت باید دستور کار قرار گیرد.

سروری افزود: بهره گیری از مشارکت و همفکری جوانان و نوجوانان و استفاده از دیدگاه های آنان باید عملی شود تا با علاقه به پای کار آیند.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین فعالیت، آگاهی، اجرا و برگزاری اوقات فرهنگی و غنی سازی آن است و تا زمینه گرایش به موادمخدر و اعتیاد در این قشر فراهم نشود.

فرماندار رامسر گفت: دوره هایی در بهزیستی و بهداشت با عنوان اطلاعات و آگاهی بخشی به نوجوانان در اختیار این بخش قرار داده شود تا زمینه کاهش سن اعتیاد از میان برود.


انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده