ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

‌از محرومیت بندرعباس تا بازگردانده شدن اعتبارات پارسیان از نفت و گاز

فرماندار بندرعباس گفت: در شهرستان بندرعباس مناطق و روستاهای محرومی وجود دارد که نیازمند توجه بیشتر و اعتبارات است.

59586.jpg

به گزارش ایسنا، ‌احمد پویافر ظهر امروز در چهارمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه هرمزگان با اشاره به اینکه بندرعباس شهری است که از سایر نقاط استان برای دریافت خدمات به آن مراجعه می‌شود، افزود: با توجه به مرکزیت استان در این شهرستان اکثراً مردم از سایر نقاط استان به منظور دریافت خدمات به این شهر مراجعه می‌کنند.

 وی با بیان اینکه یک سوم جمعیت استان هرمزگان در بندرعباس اسکان دارند افزود: در حال حاضر یک سوم جمعیت استان یعنی 685 هزار نفر در بندرعباس حضور دارند که نیازند خدمات‌رسانی هستند و این امر نیز نیازمند دریافت اعتبارات است.

 فرماندار پارسیان: سهم نفت و گاز چاه‌های تابناک به پارسیان بازگردانده شود

 فرماندار پاسیان نیز در این نشست گفت: سهم نفت و گاز شهرستان پارسیان از چاه‌های تابناک امسال دیده نشده و درآمد مذکور به شهرستان لامرد اختصاص داده شده است.

 محمد رادمهر از نمایندگان درخواست کرد تا با پیگیری سهم نفت و گاز چاه‌ها بودجه را دوباره به پارسیان بازگردانند تا روند توسعه این شهرستان متوقف نشود.

 فرماندار میناب: وضعیت آب میناب بحرانی است

 فرماندار میناب نیز در این نشست با بیان اینکه شهرستان میناب در حوزه آب شرایط بحرانی را دارد، افزود: جمعیت روستایی این شهرستان 160 هزار نفر است که با توجه به اینکه اکثراً کشاورز هستند و کمبود آب در منطقه وجود دارد، آنها در شرایط بحرانی قرار دارند که به منظور آب رسانی به زمین‌های کشاورزان فقط برای امسال به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 ابوذر مهدی نخعی با اشاره به حوزه بهداشت و درمان شهرستان میناب، خاطرنشان کرد: با توجه به بیمارستان 90 تختی این شهرستان سرانه مراجعه کنند در ماه بین 18 تا 20 هزار نفر است اما این آمار بیمارستان 500 تختی شهید محمدی در بندرعباس به عنوان بیمارستان مادر استان 12 هزار نفر است که این آمار گویایی وضعیت بهداشت و درمان میناب است.

 فرماندار حاجی آباد: آموزش کشاورزان حاجی آبادی امری ضروری است

 فرماندار حاجی آباد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شغل عمده مردم شهرستان حاجی‌آباد کشاورزی است و ما نفت و گاز نداریم، اضافه کرد: کشاورزی در این شهرستان نیاز به آموزش دارد زیرا کشاورزان از نحوه چگونگی مصرف درست آب بی‌اطلاع هستند.

 اصغر جهانگیری افزود: کشاورزان به دلیل عدم آموزش لازم در مصرف آب زیاد روی می‌کنند و این امر منجر به اسراف در آب می‌شود، آموزش در مزرعه ضرورت دارد.


‌انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده