ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رکود اقتصادی شهرداری‌ها در 40 سال گذشته بی‌سابقه است

شهردار گلپایگان گفت: در یکی از بدترین شرایط اقتصادی کشور و شهرداری‌ها قرار داریم و می‌توان گفت رکود اقتصادی شهرداری‌ها در 40 سال گذشته بی‌سابقه بوده است و فعالیت‌هایی که در حال انجام است در شرایطی صورت می‌گیرد که خیلی از شهرداری‌های بزرگ کشور هم در پرداخت‌های روزانه خود دچار مشکل هستند.

به گزارش ایسنا، محمدامین جمالی امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه، شهرداری را عملیاتی‌ترین سازمان خدماتی دانست و اظهار کرد: علی رغم کاهش درآمد شدید شهرداری‌ها و کسادی رونق ساخت و ساز، شهرداری به تکمیل و تجهیز پروژه‌های عمرانی و اجرای وظایف ذاتی خود همچنان مشغول است.

وی ادامه داد: از 22 میلیارد تومان بودجه سال جاری، 62 درصد به بخش عمرانی و 38 درصد به بخش جاری اختصاص یافته است، همچنین علاوه بر اینکه اولویت با اتمام پروژه های نیمه تمام است، استارت چندین پروژه جدید از جمله میدان 9 دی، سنگ فرش بلوار سلمان فارسی، اجرای المان میدان قاضی زاهدی، آسفالت معابر سطح شهر و احداث میدان شهید بزرگی را خواهیم زد، و از پروژه‌های نیمه تمام نیز به طور جد پیگیر اتمام موزه شهدا هستیم.

شهردار گلپایگان گفت: خبر احداث پارک خیابان اردیبهشت را پیش از این داده بودیم اما به دلیل مشکلاتی در تملک زمین آن هنوز نتوانسته‌ایم استارت پروژه را بزنیم لذا به طور جد دنبال تملک زمین مربوطه هستیم.

جمالی در رابطه با پارک بانوان افزود: در سال گذشته حدود 200 میلیون تومان برای این پارک هزینه شده است و در سال جاری نیز تاکنون حدود 300 میلیون تومان برای احداث موتور آب آن هزینه شد و اجرای تاسیسات و فضای سبز آن را در دستور کار داریم و تصور می‌شود امسال بیش از مبلغی که در بودجه پیش بینی شده با دریافت مجوزهای لازم برای این پروژه هزینه کنیم.

وی در رابطه با پارک‌های سطح شهر تصریح کرد: بودجه‌ای برای پارک‌های موجود در راستای بهسازی و محوطه سازی در نظر گرفته شده است همچنین احداث فضای سبز بلوارهای صنعت و امام رضا (ع) را در دستور کار داریم.

شهردار گلپایگان با بیان اینکه در شرایط خاص اقتصادی در مباحث جاری عقب نیستیم، خاطر نشان کرد: اکنون در یکی از بدترین شرایط اقتصادی کشور و شهرداری‌ها قرار داریم و می‌توان گفت درطی 40 سال گذشته، رکود اقتصادی برای شهرداری‌ها بی سابقه بوده است و فعالیت‌هایی که در حال انجام است در شرایطی صورت می‌گیرد که خیلی از شهرداری‌های بزرگ کشور هم در پرداخت‌های روزانه خود دچار مشکل هستند.

وی تصریح کرد: از همیاری و همکاری شهروندان خصوصاً ساکنین خیابان‌هایی که در آن پروژه های عمرانی در دست اجرا است، تشکر می‌کنیم. همچنین از همکاری اعضای شورای شهر که همواره حامی شهرداری بودند نیز قدردانی می‌کنیم.

جمالی درپایان در رابطه با طرح جامع شهری تصریح کرد: این طرح در حال طی مراحل تصویب نهایی است، همچنین طرح تفصیلی شهر را با اعتباری حدود 250 میلیون تومان در دستور کار داریم که اگر به سرانجام برسد به درآمد پایدار شهرداری کمک می‌شود.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده