ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایجاد مراکز رشد خوشه های فناوری در آذربایجان شرقی ضروری است

تبریز-ایرنا- معاون نهادهای فناوری منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، با تاکید بر ضرورت ایجاد مراکز رشد خوشه های فناوری درآذربایجان شرقی گفت: ایجاد این مراکز یک اجبار است نه انتخاب.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، اسفندیار موسی زاده روز چهارشنبه در نشست مشترک مسئولان منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی و روسای مراکز دانشگاه علمی و کاربردی استان، اظهار کرد: مراکز رشد خوشه های فناوری، مجموعه واحدهای همگن مرتبط در یک محدوده خاص جغرافیایی با مدیریت متمرکز و دارای ساختار حقوقی مشخصی هستند.
وی ادامه داد: واحدهای فناور محصولات و خدمات دانش بینان را در دستور کار خود دارند و از سویی این واحد ها با تهدیدها و فرصت های مشترک مواجه هستند.
معاون نهادهای فناوری منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، سهم استان آذربایجان شرقی در مراکزرشد خوشه های فناوری را صفر اعلام کرد و گفت: در سطح کشور 12 مرکز رشد خوشه فناوری در مراکز و واحدهای دانشگاه های علمی و کاربردی ایجاد شده وفعالیت می کنند و در این بین سهم استان ما در تعداد این شرکت ها صفر است.
موسی زاده، با تاکید بر توجه به حرکت دانشگاه های استان به سمت دانشگاه های کارآفرین، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی و کاربردی ذاتا یک دانشگاه کارآفرین محسوب می شود لذا مراکز و واحدهای دانشگاه باید نسبت به ایجاد و راه اندازی مراکز رشد خو شه های فناوری اقدام کنند چرا که این مراکز یکی از ابزارهای رشد اقتصادی و کارآفرینی است.
وی، ارتباط این مراکز با بازار را یکی از نکات قوت آنها دانست و گفت: از آنجایی که این مراکز در کنار صنعت و هماهنگ با خوشه های فناوری ایجاد می شوند لذا به بازار متصل هستند و از این رو واحدهای این مراکز مشکلات تجاری سازی کمتری نسبت به شرکت های مستقر در دیگر مراکز رشد خواهند داشت.
3093/518

[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده