ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانشمندان به کشف راز آغاز حیات نزدیک شدند

تهران - ایرنا - دانشمندان برای نخستین بار موفق به کشف مولکول ارگانیک (آلی) در فضای میان‌ستاره‌ای واقع در مرکز کهکشان راه شیری شده‌اند که ساختاری مشابه با مولکول‌های آلی در زمین دارد و این کشف ممکن است منجر به فهمیدن راز آغاز حیات شود.

به گزارش ایرنا از رویترز، کشف این مولکول که پروپیلن اکسید نام دارد توسط تلسکوپ‌های رادیویی قوی انجام شده است و ردیابی آن در یک توده غبار و گاز در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری صورت گرفته است.
همانند دست‌های انسان که جفت و آینه همدیگر هستند، برخی مولکول‌های آلی مثل پروپیلن اکسید نیز جفتی همانند خود دارند که به مولکول‌های دست‌سان موسومند.
اما این کشف جدید، این نظریه را که مولکول‌های دست‌سان ​ریشه کیهانی دارند، بیشتر تایید می‌کنند.
'برت مک‌گویر' از مرکز ملی مشاهدات رصد شناسی در ایالت ویرجینیای آمریکا معتقد است: این کشف تازه، یک جهش مهم در راستای فهم چگونگی به‌وجود آمدن مولکول‌های پری-بیوتیک در جهان است و این کشف ممکن است منجر به فهمیدن راز آغاز حیات شود.
این نوع مولکول‌ها که برای تشکیل یاخته‌ها حیاتی‌اند پیش از این در شهاب‌سنگ‌ها و دنباله‌دارها دیده‌ شده بودند اما هرگز در فضای میان‌ستاره‌ای رصد نشده بودند.
این کشف به این فرضیه قوت می‌بخشد که حیات برای نخستین بار توسط اجرام آسمانی از قبیل شهاب‌سنگ‌ها یا دنباله‌دارها به زمین آورده شده است.
به تازگی اخترشناسان در یک دنباله‌دار گلیسین که از اسیدهای آمینه است، پیدا کردند.
اخبار مربوط به این کشف مهم در مجله علمی ساینس منتشر شده است.
علمی**1055**2017

[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده