ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

13هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش می شوند

خرم اباد– ایرنا - معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور گفت : درسال تحصیلی جدید 13 هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پروش می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا کیانی چهارشنبه عصر در جلسه تودیع و معارفه سرپرست امور مدیریت پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان لرستان که در محل پردیس پسران علامه طباطبایی این دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: 38 هزار نفر از معلمان آموزش و پرورش واجد شرایط بازنشستگی هستند که این تعداد فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان که شامل ورودی های سال 91 بوده اند وارد آموزش و پرورش می شوند.
وی افزود: در کل کشور تصمیم استراتژیک دانشگاه فرهنگیان با توجه به تجربیات معین در این نهاد آموزشی این بوده که لایه استانی از مدیریت های پردیس جدا شود تا سیاست گذاری های استانی، تدارکات، خدمت رسانی وپشتیبانی از پردیس ها که قلب وصف در امر تعلیم وتربیت هستند توسط لایه استانی انجام شود.
معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور بیان کرد:وظیفه اصلی پردیس ها آموزش، پژوهش وکار فرهنگی است وباید به انجام این سه وظیفه اصلی خود پرداخته واین مهم با ایجاد لایه استانی محقق می شود.
کیانی اضافه کرد: در راستای معرفی سرپرست امور مدیریت پردیس های دانشگاه های فرهنگیان لرستان تعاملات خوبی با استاندار این استان برقرار شده و البته که مدیریت ارشد استان نگاه مثبتی به دانشگاه فرهنگیان دارد.
وی یادآور شد: دانشگاه فرهنگیان یک نهاد اموزشی ماموریت گرا بوده وبا این حال باید از نگاه منطقه ای دوشهرستانی در مدیریت آن پرهیز شود.
معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان یک نهاد ملی بوده و قرار است که به تمام مردم کشور خدمت رسانی کند و بر این اساس باید در تربیت معلم از نگاه منطقه ای بپرهیزیم.
کیانی اظهارکرد: تربیت نسل آینده وتوسعه این کشور منوط به این بوده که دانشگاه فرهنگیان چگونه به تربیت معلم می پردازد و با یک نگاه بلند نظرانه ملی درجهت ارتقاء کیفیت این دانشگاه تلاش کرده وهمکاری نماییم.
وی گفت: تربیت معلم هزار و یک مسئله داشته ودر شرایطی که امروز در دنیا میلیون ها ساعت برای تربیت معلم هزینه می شود این مقوله در کشور ما مظلوم واقع شده است.
معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور بیان کرد: تربیت معلم در کشور ما با جایگاه واستاندارد واقعی فرسنگ ها فاصله داشته و نباید به شرایط موجود رضایت دهیم.
کیانی اضافه کرد: در شرایطی که کشور باید در سال 1404 حرف اول را در منطقه بزند باید به گونه ای عمل شود که از رقابت با دیگر کشورها باز نمانیم.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب دانشگاه فرهنگیان را در سه سال گذشته در سخنان خود مورد توجه قرار داده وما نیز باید سرعت خود را درعرصه رقابتی توسعه علم و فرهنگ و تحول خواهی چند برابر کنیم.
معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ما باید تدارک درستی برای ورود معلمان جدید به بدنه آموزش و پرورش را فراهم کرده و همچنین زمینه ارائه آموزش های مادام العمر را برای این قشر به وجود بیاوریم.
کیانی بیان کرد: در منشور کیفیت آموزش، حداقل های تربیت معلم حرفه ای وکلاس وکلاس داری از حداقل های کیفی فاصله داریم اما به ایمان و اراده خود برای جبران کمبود ها اعتقاد داریم.
وی اظهار کرد:نباید به خاطر مسائل سیاسی شایستگی را کنار گذاشته زیرا دخیل کردن این موارد خیانت به خون شهیدان به ویژه شهدای دانش آموز است.
در این مراسم از زحمات فروزان ادیب فر تقدیر وبا حکم رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور حسین پیریایی به عنوان سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان لرستان منصوب شد.
شبک 7273/6001 / 1064

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده