ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فعالیت 6 مرکز رشد حوزه علوم انسانی در کشور

تهران - ایرنا - معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، توجه به حوزه علوم انسانی را از اولویت های این وزارتخانه برشمرد و از فعالیت 6 مرکز رشد در حوزه علوم انسانی خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت علوم، دکتر 'وحید احمدی' با بیان اینکه علوم انسانی حدود 45 درصد ظرفیت دانشگاه ها را تشکیل می دهد، اظهار داشت: در صورتی که علوم انسانی به تولید فناوری، مقاله و دانش کمک کند، معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم با دو موتور قوی یکی در حوزه علوم انسانی و دیگری در حوزه بقیه رشته‌ها تقویت و از جهش علمی برخوردار می شود.
وی ایجاد شورای توسعه و پژوهش فناوری در حوزه علوم انسانی را به عنوان یکی از اقدامات مهم در راستای توسعه علوم انسانی عنوان کرد و گفت: آیین نامه این شورا با حضور وزیر علوم تنظیم و به دانشگاه ها ابلاغ شده است.
به گفته وی با توجه به فعالیت 6 مرکز رشد در حوزه علوم انسانی، فارغ التحصیلان این رشته ها می توانند با همکاری دانش آموختگان دیگر رشته ها در این مراکز به تولید فناوری مشترک بپردازند.
احمدی یادآور شد: مرکز رشد، مرکزی است که با در اختیار قرار دادن امکانات و خدمات از یک سو و ارائه مشاوره های لازم در زمینه های فنی، مدیریتی، حقوقی از سوی دیگر به ایجاد، پرورش و توسعه واحد های نوپا کمک می کند و مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی، مرکزی است که با بهره برداری از توانمندی های علمی و اجرایی دانشگاهیان در تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه در حوزه فناوری های نرم اقدام می کند.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم نیز در این خصوص گفت: با راه اندازی مرکز رشد علوم انسانی دانشگاه علامه طباطبایی، تعداد مراکز رشد تخصصی کشور در این حوزه افزایش پیدا می کند.
دکتر 'خسرو پیری' خاطرنشان کرد: فعالیت در حوزه علوم انسانی تنها مختص مراکز رشد تخصصی در این حوزه نیست و در دیگر مراکز رشد کشور نیز موضوعات مربوط به حوزه علوم انسانی دنبال می شود.
وی تاکید کرد: باتوجه به گستردگی فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی در کشور باید بستری فراهم شود تا این افراد بتوانند در زمینه های اقتصادی فعالیت کنند و راه اندازی مراکز رشد کمک زیادی به این امر می کند.
علمی**1055**1440

[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده