ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

150 پرونده در زمینه جرایم زیست محیطی در آذربایجان غربی تشکیل شد

ارومیه- ایرنا- رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: 150 پرونده قضایی در زمینه جرایم زیست محیطی طی یکسال گذشته در آذربایجان غربی تشکیل شده است.

حسین رحمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تخریب و تصرف، شکار و صید، تاکسیدرمی و آلودگی محیط زیست از مهمترین مواردی است که برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.
وی اظهار کرد: در سال 94 و امسال 129 مورد پرونده در زمینه شکار و صید در استان تشکیل شده که از این تعداد 26 مورد در حال رسیدگی بوده و برای هشت مورد حکم برائت صادر شده و برای 92 مورد نیز حکم جزای نقدی و برای دو مورد هم حکم تحمل حبس صادر شده است.
رحمانی بیان کرد: در یکسال گذشته هشت مورد ضبط اسلحه نیز به ثبت رسیده است.
رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اضافه کرد: سه مورد پرونده در زمینه تاکسیدرمی تشکیل شده که متخلفان به پرداخت جزای نقدی محکوم شده و گونه ها نیز به نفع دولت ضبط شده است.
وی اظهار کرد: 9 مورد پرونده در زمینه تخریب و تصرف محدوده های حفاظت شده و هفت مورد پرونده نیز در زمینه واحدهای آلاینده به ثبت رسیده که در حال رسیدگی است.
رحمانی اظهار کرد: اغلب دخل و تصرف ها در مناطق حفاظت شده مراکان خوی و نوروزلوی میاندوآب بوده است.
وی بیان کرد: منطقه حفاظت شده نوروزلوی میاندوآب بیشترین تصرف و تخریب را داشته است و اغلب کشاورزان به تصرف زمینهای حفاظت شده پرداخته و به اراضی کشاورزی خود ملحق می کنند.
وی گفت: هفت مورد پرونده نیز در زمینه واحدهای آلاینده در استان تشکیل شده که از این میزان پرونده یک مورد اقدام به رفع آلودگی، یک مورد تعطیلی، یک مورد جزای نقدی و بقیه در حال رسیدگی است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی با مساحتی بیش از 3700 کیلومتر مربع از استانهای پهناور کشور محسوب می شود که به دلیل موقعیت طبیعی و ساختار توپوگرافیک دارای رودخانه ها، تالابها، مردابها و دریاچه های کوچک و بزرگ است.
این استان دارای اقلیمهای متفاوتی بوده و این تنوع اقلیمی موجب شده تا گونه های متنوعی از پوشش گیاهی و جانوری در این استان وجود داشته باشد.
وجود 54 گونه پستاندار، 59 گونه خزنده و دوزیست، 26 گونه ماهی و انواع پرندگان نشان دهنده تنوع گونه های مختلف زیستی در حیات وحش استان است.
وجود مناطق حفاظت شده که اغلب زیستگاه های حیات وحش نیز هستند، موجب شده تا تعرضات بسیاری به این زیستگاهها انجام شود.
7125/1905

[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده