ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت بهره گیری از آموزش های خلاقانه در فرهنگ سازی

رشت - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با بیان این که آموزش های غیرمستقیم شیوه ای مناسب برای فرهنگ سازی است، گفت: بهره گیری از آموزش های غیرمستقیم و خلاقانه در فرهنگ سازی بایستی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی پورحسن در دیدار با نمایندگان شرکت سهامی برق منطقه‌ای و شرکت توزیع برق گیلان در رشت افزود: شیوه های آموزشی مطلوب و ارایه‌ آموزه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های غیر مستقیم و خلاقانه، از ویژگی‌های برجسته‌ فعالیت ‌های کانون پرورش فکری است.
وی با بیان این که فعالیت‌ های کانون در چهار محور اساسی فرهنگی، ادبی، هنری و علمی اجرا می شود، اظهار کرد: مراکز فرهنگی هنری ثابت، سیار و پستی کانون و قابلیت های مربیان بستر ‌های مناسبی برای آگاهی‌ بخشی به کودکان و نوجوانان فراهم کرده است.
وی خاطر نشان کرد: ارایه آموزه ‌ها با بهره ‌گیری از شیوه‌ های خلاقانه و استفاده از روش‌های آموزش غیر مستقیم توسط مربیان کانون پرورش فکری در مراکز کانون نقش تاثیر‌گذاری در فراگیری بیشتر مخاطبان دارد که می تواند با مشارکت دیگر دستگاهها ، نقشی ارزشمند در فرهنگ سازی داشته باشد.
وی در ادامه با بیان این که همکاری‌ ها برای نهادینه‌ کردن فرهنگ مصرف درست باید در سایه برنامه‌ ریزی هدفمند و مدت زمانی مشخص انجام گیرد، تصریح کرد: اگر در ارایه برنامه‌ها موفق عمل کنیم، یقینا خروجی‌ های مناسبی را در زمینه فعالیت‌ های فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی شاهد خواهیم بود.
پورحسن اظهار داشت: حضور کارشناسان شرکت برق در مراکز فرهنگی هنری، برپایی کارگاههای مختلف و فراهم‌ کردن امکان بازدید کودکان و نوجوانان از نیروگاهها می تواند در این مسیر راهگشا باشد.
وی برپایی کارگاههای آموزشی برای مربیان را از دیگر راههای انتقال آموزه‌ها به اعضا عنوان و بیان کرد: با تدوین طرح درس در قالب فعالیت‌ های مختلف فرهنگی،‌ ادبی، هنری و پژوهشی می توان نقشی اساسی در نهادینه‌ کردن فرهنگ استفاده بهینه از انرژی ایفا کرد.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان گیلان نیز ضمن ابراز خرسندی از این نشست گفت: ما همواره به دنبال مخاطبان جدید برای ارایه آموزش‌ های لازم و فرهنگ‌ سازی هستیم و در این مسیر کودکان و نوجوانان به عنوان بهترین گزینه محسوب می شوند.
مهنار یوحنایی با اشاره به تعامل و همکاری شرکت توزیع برق با آموزش و پرورش افزود: این تجربه‌ موفق زمینه ‌ساز ادامه تعامل با دستگاه ها و نهاد‌های فعال در حوزه کودک و نوجوان است.
وی اعتماد جامعه به کانون پرورش فکری و ریشه ‌دار بودن این مجموعه فرهنگی را از مهم‌ترین دلایل برای تعامل با کانون عنوان و اظهار کرد: بر همین اساس از گسترش ‌همکاری‌ها در سایه‌ انتقال تجربیات و امضای ‌تفاهمنامه استقبال می کنیم.
در پایان این نشست که مقرر شد ضمن بررسی‌ های کارشناسی، زمینه‌ امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری‌ های مشترک با حضور مدیران دو دستگاه فراهم شود.
حدود 50 هزار کودک و نوجوان در مراکز فرهنگی هنری کانون عضو هستند.
7286/6070

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده