ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قطع ریشه اعتیاد به اراده ملی و عزم خانواده ها نیاز دارد

سنندج – ایرنا – فرماندار شهرستان بیجار گفت: با وجود اقدامات خوب دولت در زمینه مبارزه با اعتیاد، به اراده ملی مردم در کنارهمکاری و عزم خانواده ها نیاز است تا بتوان مانع گرایش به سوی معضل اعتیاد شد.

بیژن زندیه روز چهارشنبه در همایش مبارزه با اعتیاد با حضور جمعی از خانواده ها، تعدادی از کارمندان و اعضای سمن های مردمی بیجار با اشاره به آثار مخرب مصرف مواد افیونی در ابعاد مختلف خانوادگی و اجتماعی افزود: ابتدا باید از عادی شدن مصرف این مواد در جامعه جلوگیری کرد و این حس وجود داشته باشد که یک پدیده زشت عادی نشود.
وی اظهار کرد: در شهرستان بیجار نیروهای امنیتی و انتظامی در سال 94 بیش از300 نفر در موضوع مبارزه با مواد مخدر را دستگیر کردند که حدود 10 کیلوگرم انواع مواد مخدر از آنها کشف شد.
زندیه خاطرنشان کرد: انجمن های مردمی همکار در امر ترک اعتیاد و سالم سازی جامعه، راه حل خوبی برای پیشگیری و مبارزه با معضل اعتیاد دارند.
وی با اشاره به اینکه سمن های مردم نهاد مهم ترین رکن در برقراری ارتباط با افراد مبتلا هستند، اظهار کرد: این نهادهای مردمی از بدنه خود جامعه و از میان افراد پاک شده بیرون آمده اند بنابراین می توانند آسان تر و با هزینه کمتر برای بسترسازی یک عزم همگانی حرکت کنند.
او ضمن تاکید بر محوریت مردم و توسعه سمن ها خاطرنشان کرد: موفقیت این موضوع علاوه بر حضور نیروهای انتظامی و امنیتی در کنار پشتیبانی دولت به همت جدی نهادهای مردمی و یک فرهنگ عمومی نیاز دارد.
فرماندار بیجار بر برگزاری کارگاه های آموزشی، توسعه فرهنگ عمومی و فرهنگ سازی با محوریت خانواده ها تاکید کرد و افزود: تلاش انجمن های مردمی در بیجار نیز با برگزاری همایش ها، گردهمایی و کارگاه های آموزشی با مشارکت اعضای خانواده های افراد مبتلا و پاک، موفقیت های خوبی را بدست خواهد آورد.
وی آگاه سازی اعضای خانواده برای مراحل مختلف مبارزه، درمان، پذیرش فرد مبتلا و جلوگیری از همکاری با برخی افراد سوداگر مرگ را ضروری دانست و خواستار برنامه ریزی بیشتر سمن ها در این مسیر گردید.
وی اظهار کرد: حضور در میان اقشار در معرض خطر و تهدید در مدارس، استفاده از ظرفیت های هنری و دینی راه های دیگری برای مقابله با گسترش مصرف مواد مخدر است.
فرماندار بیجار تقویت سمن ها با استفاده از تمام امکانات دولتی، کمک افراد خیر و نیک اندیش، جلب همکاری افراد پاک شده و حتی مبتلایان را موفق تر از مبارزه میدانی و قهری دانست و گفت: اعتیاد تنها یک درد جسمی نیست، بلکه روح، روان، اراده و توان فکری فرد مبتلا، جامعه و خانواده را در بر می گیرد.
او از همه کارشناسان، مشاوران مسایل و مشکلات خانواده، صاحب نظران و افراد فعال در سمن ها خواست، با کار علمی، جمعی، کارشناسی شده و پرهیز از موازی کاری همت نمایند؛ حضور خانواده و اراده جمعی و ملی را در این عرصه فعال تر کنند.
شهرستان بیجار در حال حاضر دارای سه مرکز پیشگیری، درمان و چند انجمن و تشکل مردمی ترک اعتیاد است.
در این شهرستان جمعیتی حدود 90 هزار نفر زندگی می کنند.
7350/6108

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده