ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار اصفهان: واحدهای تولیدی کوچک باید بیشتر حمایت شوند

اصفهان-ایرنا- استاندار اصفهان گفت: واحدهای صنعتی و کشاورزی کوچک باید توسط دستگاه ها بیشتر مورد توجه قرار گیرند و حمایت شوند.

به گزارش ایرنا، رسول زرگرپور روز چهارشنبه در یازدهمین جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به گزارش ارائه شده بسیج سازندگی در زمینه مردمی کردن اقتصاد مقاومتی گفت: بسیج سازندگی در این راستا در دو سه سال گذشته یکصد میلیارد تومان تسهیلات ارائه و 10 هزار شغل ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه هماهنگی برای مردمی کردن اقتصاد مقاومتی در بسیج سازندگی از 3- 4 سال پیش صورت گرفته است، گفت: در حال حاضر هماهنگی با بخش های کشاورزی و صنعتی مدنظر قرار گرفته و فعالیت ها طبق استانداردها در حال انجام است.
زرگرپور با اشاره به ایجاد اشتغال های خانگی توسط واحدهای خُرد گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) سال گذشته هشت هزار شغل ایجاد کرد که باید این قبیل بخش ها تقویت شود.
استاندار اصفهان افزود: اشتغال در واحدهای کشاورزی و صنعتی کوچک باید مورد توجه قرار گیرد چرا که می تواند بخشی از مشکلات مربوط به اشتغال را حل کند.
وی از همه دستگاه ها خواست که در صدور مجوز و سایر درخواست ها، از واحدهای صنعتی و کشاورزی کوچک حمایت کنند.
زرگرپور با اشاره به اینکه در شرایط فعلی باید دستگاه ها تفسیر موسعی از قانون داشته باشند، گفت: بخشی از عدم سرمایه گذاری ها در استان بدلیل سختگیری دستگاه های اجرایی و عدم تفسیر موسع از قانون است.
وی افزود: دستگاه ها یک وظیفه کلی در باره اجرای پروژه های اقتصاد مقامتی دارند و در کنار این وظیفه باید پروژه ها نیز مورد پیگیری و نظارت قرار گیرد.
استاندار اصفهان با اشاره به گزارش بسیج سازندگی افزود: مردمی کردن اقتصاد مقاومتی طی مراحل پنج گانه رصد،پژوهش،آموزش، گفتمان سازی و اقدام عملی انجام خواهد شد.
در این جلسه بسیج سازندگی و اتاق بازرگانی استان، گزارشی از برنامه ها و اقدام های خود در باره مردمی کردن اقتصاد مقاومتی ارائه کردند.
پ/6027/8114

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده