انتشار کتاب «اقوام ایرانی و نقش آن در حاکمیت»

كشور ما نیز با دارا بودن اقوام متعدد داراي يك شرايط خاص و در نگاهي ژرف داراي فرصت‌ها و پتانسيل‌هاي بسيار به دلیل داشتن اقوام مختلف است. بنابراین مديريت در چنين شرايطی نيازمند شناخت لازم از فرهنگ و شاخص‌هاي قوميتي در كشور است. کتاب «اقوام ایرانی و نقش آن در حاکمیت» نوشته محمدشریف ملک‌زاده و میثم عیوضی در حوزه آداب، رسوم، زندگی اجتماعی، گروه‌های قومی و سیاست دولت از سوی دانشگاه عدالت و در انتشارات جنگل منتشر شده است.

به گزارش عصرایران، در مقدمه این کتاب آمده است: «امروز توجه به ظرفيت‌هاي قومي در راستاي خدمت‌رساني هرچه بيشتر و مديريت موثر، به‌عنوان يك امر مهم جلوه مي‌كند. از اين رو مدیريت در محيط‌هاي چندفرهنگي و سازمان‌هايي با تفاوت‌هاي بسيار فرهنگي كه عمدتا بر گرفته از ريشه‌هاي فرهنگي قومي و منطقه‌ای بوده، نيازمند شناخت لازم از اقوام و قوميت‌ها است.

كشور ما نیز با دارا بودن اقوام متعدد داراي يك شرايط خاص و در نگاهي ژرف داراي فرصت‌ها و پتانسيل‌هاي بسيار به دلیل داشتن اقوام مختلف است. بنابراین مديريت در چنين شرايطی نيازمند شناخت لازم از فرهنگ و شاخص‌هاي قوميتي در كشور است. از اين رو ابتدا به بررسي ريشه فرهنگ و سپس به تبين ساير مباحث پيش رو مي‌پردازيم.»


این کتاب شامل 16 فصل ازجمله؛ درآمدی بر مفهوم قومیت و تحلیل رفتار اقوام ایرانی، اقوام و هویت ملی، چالش‌های قومیتی در ایران، اقوام و امنیت ملی، جهانی شدن و اقوام، اقوام فارس، آذری، کرد، بلوچ، لر، ترکمن، عرب، تبیین منازعات قومی بر اساس تئوری مداخله، مشارکت اقوام در اتحاد ملی، بهره‌گیری از مدیریت بومی، اقوام و مشارکت انتخاباتی، اقوام و فناوری، تهدیدات نرم رسانه‌ای و اقوام و اقوام در کلام مقام معظم رهبری است.


کتاب «اقوام ایرانی و نقش آن در حاکمیت» در 1120 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 60 هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت عصرایران، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتشار کتاب «اقوام ایرانی و نقش آن در حاکمیت»» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصرایران، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX