ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بوستر قدرتمندترین موشک جهان تست خواهد شد

این بوستر در تاسیسات تست Orbital ATK Propulsion System در یوتا، ایالات متحده به فضا پرتاب خواهد شد.

ناسا، آژانس فضایی ایالات متحده قصد دارد امروز یکی از بوسترهای مورد استفاده در قدرتمندترین سیستم پرتاب موشک به فضای خود به نام Space Launch System را تست کند که فضانوردان را برای سفر به ماه و سایر ماموریت‌های عمیق فضایی همراهی خواهد کرد. این بوستر که توسط Orbital تولید شده است، سیستم SLS ناسا را تقویت خواهد کرد.

بوستر قدرتمندترین موشک جهان تست خواهد شد

این بوستر در تاسیسات تست Orbital ATK Propulsion System در یوتا، ایالات متحده به فضا پرتاب خواهد شد. این تست اطلاعات مورد نیاز برای پشتیبانی از صلاحیت بوستر برای پروازهای مختلف را فراهم خواهد کرد. این آخرین باری است که این بوستر در یک محیط آزمایشی پرتاب می‌شود. دفعه بعد که این بوسترها فعال می‌شوند در حقیقت اولین پرواز آزمایشی سیستم SLS همراه با فضاپیمای Orion ناسا خواهد بود. این ماموریت که با نام Exploration Mission-1 شناخته می‌شود، در سال 2018 میلادی انجام می‌شود. دو نمونه از این بوستر به دو طرف بدنه سیستم SLS متصل شده و تا دو دقیقه اول پس از پرواز، به موشک متصل می‌ماند.

اولین تست کامل صلاحیت این بوستر در ماه مارس سال 2015 میلادی انجام شد.

سیستم پرتاب موشکی که در سال 2018 یک فضاپیمای بدون سرنشین Orion را در یک مدار ثابت مستقر می کند هم چنین 13 ماهواره کوچک تحقیقاتی را برای تست ایده‌های خلاقانه حمل خواهد کرد.

ممکن است پس ازا ولین پرواز آزمایشی، SLS تا پنج سال دیگر پرواز نکند. دومین پرواز SLS در سال 2021 میلادی انجام می‌شود و در این پرواز آزمایشی SLS برای اولین بار انسان‌ها را به فضا خواهد فرستاد. البته ناسا اعلام کرده است که احتمال تاخیر این ماموریت تا سال 2023 نیز وجود دارد.

منبع: تک شات

[ منبع این خبر سایت عصرایران، فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصرایران، فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده