ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تورم تک رقمی همراه با رفاه عمومی

تورم تک رقمی همراه با رفاه عمومی اقتصاد > اقتصاد کلان - ایلنا به نقل از محمد طبیبیان اقتصاددان نوشت:درست است که تورم کاهش پیدا کرده اما اقتصاد هنوز راه نیفتاده است.

طبیبیان تصریح کرد: اگر دولت نمی‌تواند بیکاری را کاهش دهد و یا سرمایه گذاری در این بخش داشته باشد حداقل باید اصطکاک مردم با سیستم دولتی را کاهش دهد. مردم روزانه با مسائل مختلف امور مالیاتی، شهرداری ، تامین اجتماعی و بوروکراسی‌ فاسد دولتی و اداری سر و کار دارند که باعث نارضایتی آنها می شود.

محمد طبیبیان  در خصوص کاهش نرخ تورم گفت: ارقام اعلام شده در خصوص تورم که از سوی نهادهای متولی اعلام می‌شود بر مبنای آمارگیری تصادفی هستند که می‌تواند اندکی بالا‌تر یا پایین‌تر باشد. درست است که تورم کاهش پیدا کرده اما اقتصاد هنوز راه نیفتاده است.

وی افزود: اعلام نرخ تورم تنها برای تصمیم گیرندگان حائز اهمیت است اما برای مردمی که پول خرج می‌کنند و هر روز در هزینه‌های خود متوجه تورم هستند و درک مناسبی از این موضوع دارند این شاخص‌ها مهم نیستند و مردم باید بدانند شرایط روزمره بهبود می‌باید.

این اقتصاددان با اشاره به میزان بیکاری در جامعه گفت: تا زمانی که شغل و فعالیتی ایجاد نشود و زندگی مردم راحت‌تر نشود و رفاه در جامعه گسترش نیابد اعلام این آمار کمکی احساس به بهبود وضعیت معیشتی نخواهد کرد.

طبیبیان تصریح کرد: اگر دولت نمی‌تواند بیکاری را کاهش دهد و یا سرمایه‌گذاری در این بخش داشته باشد حداقل باید اصطکاک مردم با سیستم دولتی را کاهش دهد. مردم روزانه با مسائل مختلف امور مالیاتی، شهرداری، تامین اجتماعی و  بوروکراسی‌ فاسد دولتی و اداری سر و کار دارند که باعث نارضایتی آنها می شود.

وی گفت: دولت باید برای این امور فکری کند و گرنه اعلام نرخ تورم ۱۲ یا ۸ درصدی برای مردم مهم نیست و چندان اهمیتی ندارد.

 

3535

کلید واژه ها: اقتصاد ایران - رشد اقتصادی - تورم -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده