ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چه‌کسانی در ایران می‌توانند پزشک خانواده شوند؟

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به اصلاح شیوه‌نامه پذیرش دستیار در رشته تخصصی پزشک خانواده از بررسی دریافت شهریه از دستیاران رشته‌های تخصصی، فوق‌تخصصی و تکمیلی تخصصی و تغییر تعهد آنان خبر داد.  خبرگزاری تسنیم: سید حسن امامی رضوی با حضور در هفتاد و ششمین جلسه کمیسیون دائمی معین شورای آموزش پزشکی و تخصصی با تشریح موضوعات بررسی شده در این جلسه از تصویب برنامه آموزشی دوره تکمیلی تخصصی پیوند اعضای داخل شکمی و سیتوپاتولوژی خبر داد و با اشاره به روند بررسی گزارشات واصله از دانشگاه‌ها در مورد مسائل رفاهی دستیاران اظهار داشت: به‌منظور اجرای هماهنگ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در پرداخت حق الزحمه، تأمین مسائل رفاهی، بیمه‌های پایه و مسئولیت مدنی، پیش‌نویس دستورالعمل مربوطه براساس گزارشات واصله از دانشگاه‌ها توسط دبیرخانه تنظیم و به‌عنوان یک دستورالعمل مشترک با مصوبه کمیسیون دائمی معین به معاونت آموزشی ارسال شد که امیدواریم در دستور کار هیئت امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گیرد.

وی از اصلاح شیوه‌نامه پذیرش دستیار در رشته تخصصی پزشکی خانواده به‌عنوان یکی دیگر از مصوبات این جلسه نام برد و عنوان کرد: در شیوه‌نامه قبلی سابقه حداقل 4 سال فعالیت به‌عنوان پزشک خانواده و اشتغال به کار به‌عنوان پزشک خانواده در زمان آزمون پذیرش دستیار پزشک خانواده ضروری بود در حالی که در شیوه‌نامه جدید فقط سابقه 4 سال فعالیت در عرصه به‌عنوان پزشک خانواده (شهری یا روستایی) در زمان شرکت در آزمون ضروری است و اشتغال به کار به‌عنوان پزشک خانواده در زمان شرکت در آزمون ضروری نیست.

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به تغییر نمره‌دهی آزمون و محاسبه نمره کل از تغییر شیوه‌نامه قبلی آزمون کتبی افزود: در شیوه‌نامه قبلی 60 درصد نمره کل براساس نمره آزمون کتبی بوده است که به 55 درصد تغییر پیدا کرد، ضمن اینکه سابقه فعالیت در عرصه پزشک خانواده در نمره‌دهی قبلی سهمی نداشت که در شیوه‌نامه جدید 5 درصد براساس سابقه فعالیت در عرصه پزشک خانواده شهری و روستایی محاسبه خواهد شد البته در نمره آزمون شفاهی و معدل استاندارد شده دوره MPH پزشک خانواده تغییری ایجاد نشد.

وی ادامه داد: در این جلسه در خصوص پیشنهاد راه‌اندازی دوره‌های تخصصی و فوق‌تخصصی در دانشگاه‌های علوم پزشکی متقاضی به‌صورت مشترک با بخش خصوصی بحث و بررسی صورت پذیرفت و نهایتاً به‌عنوان پیش‌نویس اولیه مورد توافق حاضرین قرار گرفت و مقرر شد پیش‌نویس اولیه به‌صورت فرم نظرسنجی توسط کمیسیون دائمی معین تکمیل شود و پس از طرح و تصویب در کمیسیون دایم معین در دستور کار شورای آتی قرار گیرد.

امامی رضوی در پایان از طرح موضوع بررسی دریافت شهریه از دستیاران رشته‌های تخصصی، فوق‌تخصصی و تکمیلی تخصصی و تغییر تعهد آنان خبر داد و اظهار داشت: کارگروه‌های کارشناسی در خصوص بررسی دریافت شهریه از دستیاران تخصصی، فوق‌تخصصی و تکمیلی تخصصی و تغییرات تعهدات آنان تشکیل شده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده