ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازار جهانی تحت تاثیر حمله تروریستی قرار نگرفت/همچنان سایه برگزیت در بازار جهانی

بازار جهانی تحت تاثیر حمله تروریستی قرار نگرفت/همچنان سایه برگزیت در بازار جهانی اقتصاد > بازار مالی - بازار جهانی پس از حمله تروریستی که در نیمه شب در فرودگاه اتاتورک رخ داد، هنوز واکنشی نشان نداده است.

در اغاز معالات روز چهارشنبه، بازار های اروپا و آمریکا با روندی صعودی رو به رو شدند. پس از همه پرسی بریتانیا بازار ها به اندازه 3 هزار میلیارد دلار نوسان داشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص ASX 200  استرالیا 0.99 درصد افزایش یافت. در ژاپن شاخص نیک کی 225 نیز 1.87 درصد صعود داشت. به همین ترتیب شاخص هانگ سنگ هنک کنگ  و شخص شانگهای به ترتیب 0.71 درصد و 0.48 درصد افزایش داشته اند.

به نظر می رسد که هنوز آثار حمله ترروریستی که در فرودگاه آتاتورک رخ داد، تاثیر چندانی در بازارهای جهانی نگذاشته است و همچنان تاثیرات برگزیت در بازار مشاهده می شود. در این حمله تروریستی تاکنون 36 نفر کشته شده و 140 نفر زخمی شده اند. فرودگاه آتاتورک اعلام کرده تا 48 ساعت آینده تعطیل خواهد بود و پرواز ها یا لغو یا با تاخیر انجام می شود .

در بازار ، پوند به قیمت 1.33 دلار فروش رفته که از کمترین مقدار خود در 31 سال اخیر که 1.31 دلار بوده، کمی افزایش داشته است اما همچنان از قیمت 1.50 دلار که قبل از همه پرسی بوده کمتر است. 

 

منبع: سی ان بی سی 

22435

کلید واژه ها: بازارهای مالی اروپا - بازارهای مالی آسیا - بازارهای مالی جهان -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده