ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دفاع از آرمانهای فلسطین مشمول زمان و فراموشی نمی‌شود

هاشمی‌رفسنجانی تسلیت
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مردم ایران از آرمانهای ملت فلسطین و قداست اسلامی مسجدالاقصی حمایت می‌کنند، گفت: دفاع از آرمانهای فلسطین مشمول زمان و فراموشی نمی‌شود.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از اعضای تشکلهای دانشجویی دانشگاه آزاد با یادآوری حساسیتهای حضرت امام(ره) درباره رژیم صهیونیستی و ابتکار انتخاب آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، تصریح کرد: مسلمانان عالم، به‌ویژه ایرانیان در تمام این سالها ثابت کرده‌اند که روز قدس از آرمانهای ملت فلسطین و قداست اسلامی مسجدالاقصی حمایت می‌کنند و امسال نیز با حضور شکوهمند خود در راهپیمایی، به غاصبان یادآوری خواهند ‌کرد که دفاع از آرمانهای فلسطین مشمول زمان و فراموشی نمی‌شود.

وی با تشریح برنامه‌های دشمنان اسلام از صدر تاکنون، به اهداف جعل رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا اشاره کرد و با یادآوری اهمیت حضور در مراسم راهپیمایی جمعه آخر ماه رمضان برای قدس، اظهار کرد: اگر مسلمانان به جای درگیریهای قومی و مذهبی و کشتار همدیگر، به حمایت از فلسطین می‌پرداختند، شاهد زندگی سخت آوارگان و زندانیهای مبارزان و جنایات ضدّبشری صهیونیستها در سرزمینهای اشغالی‌، به‌خصوص غزه نبودیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشجویان امروز دانشگاه‌های سراسر کشور را مدیران و مسئولان فردای جامعه دانست و گفت: ارزش کار دانشجویی، ورود به عرصه‌های پرهزینه با هدف تقویت پایه‌های نظام و حمایت از مردم است.

هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به سوابق پنجاه و چند ساله‌اش در مبارزه و مسئولیتهای مختلف نظام و آشنایی با قشرهای مختلف، افزود: جوانانی که در زمان دانشجویی، در کنار تحصیل، با نگاهی منصفانه، مسائل سیاسی را تجزیه و تحلیل می‌کنند، بعدها مسئولان موفق کشور می‌شوند.

وی با اشاره به انتخاب آیت‌الله نمازی برای مسئولیت تشکلهای دانشجویی و سوابق وی در مجلس خبرگان رهبری، گفت: امیدواریم با حضور این روحانی جوان و فرهیخته، تشکلهای دانشجویی که نماد تفکرات سالم نیروهای جوان برای الآن و آینده کشور هستند، گستره‌‌ای به پهنای جغرافیایی ایران یابد و از تفکرات جوانان اقصی نقاط کشور استفاده شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح اهداف تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، به دستاوردهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی آن در طول سالهای اخیر، اشاره و تصریح کرد: ورود دانشگاه به دو صنعت بسیار پیشرفته ایتر و پلاسما، نتیجه پژوهشهای استادان و دانشجویان دانشمندی است که معمولاً با شهریه‌هایی که خودشان می‌دهند، تحصیل می‌کنند.

هاشمی‌رفسنجانی با تشریح کامل وضع امروز جهان، به‌ویژه ورود 7 کشور به صنعت ایتر که قرار است اولین نیروگاه آن طی سالهای آینده در یکی از کشورهای اروپایی بهره‌برداری شود، به بخشهایی از توافقات برجام درباره عضویت ایران در جمع این 7 کشور اشاره کرد و گفت: یکی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی با محققان 7 کشور در حال مذاکره و گفت‌وگو است که امیدواریم ایران در این صنعت پیشرفت کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری فلسفه خلقت بشر، اظهار کرد: انسان به عنوان گل سرسبد آفرینش، آنقدر عزیز و نازنین بود که خداوند پس از خلقتشان، تعبیر «فتبارک‌الله احسن‌الخالقین» به کار بردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح امتیازات انسان بر موجودات، از جمله ملائک، خاطرنشان کرد: اگر انسان در زندگی بی‌هدف باشد، ویلان است؛ اگر هدف بدی داشته باشد، منحرف است و اگر هدف خوبی داشته باشد، در همه‌ لحظات عمر خویش، مانند لحظات ماه مبارک رمضان، در حال عبادت و جهاد است که پاداش آن مقام قرب ‌الهی خواهد بود.

هاشمی‌رفسنجانی در پاسخ به نگرانی چند تن از دانشجویان که به خاطر ایجاد محدودیتها در فعالیتهای آنان در سالهای گذشته، ابراز گلایه کرده بودند، افزود: از محدودیتها خسته نشوید که «افضل الاعمال احمزها».

وی در بخش دیگری از سخنانش با تسلیت شهادت مولی‌الموحدین، علی (ع) افزود: زیباترین گل باغ صدر اسلام را منافقانی که اخلافشان گرو‌ه‌های تروریستی امروز هستند، در محراب مسجد، با شمشیر آلوده به سم به شهادت رساندند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به مجموعه گفتار و رفتاری که از حضرت علی(ع) در تاریخ ثبت شده است، گفت: اگر روزی از افکار و شیوه‌های زندگی و مدیریتی حضرت علی(ع)، تابلویی ترسیم شود تا انسان خود را با آن تنظیم کند، دنیا بهشت می‌شود.

هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به مقامات حضرت علی(ع) در اسلام، به همراهی آن امام همام با حضرت محمد(ص) در همه‌ مقاطع، به‌ خصوص در معراج، اشاره کرد و افزود: وجود چنین شخصیتی صدیق برای خوارج که آن روزها ادعای اسلامی داشتند، غیرقابل تحمل بود که به ترور فیزیکی و شخصیتی ایشان پرداختند، به گونه‌ای که بعد از شهادتشان، بعضیها با تعجب از همدیگر می‌پرسیدند: مگر علی نماز می‌خوانده که در محراب مسجد شهید شود!!

وی با بیان اینکه «منافقان در همه‌ تاریخ اسلام حضور داشتند»، به اقدامات منافقین در شهادت ائمه جمعه اشاره کرد و گفت: به خاطر انحرافات فکری کارشان به جایی رسید که زمانی ستون پنجم ارتش بعث برای مقابله با مردم ایران بودند و الآن نیز در خدمت اهداف صهیونیستها هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه تحلیلی تاریخی از روند شکل‌گیری منافقین در سالهای مبارزه و انحراف تدریجی آنان تا محو شدن در افکار التقاطی کمونیستها، به مقطع پس از پیروزی انقلاب به‌ویژه مقطع ایام فاجعه هفتم تیر اشاره کرد و افزود: وقتی مردم به خاطر افکار انحرافی آنان را پس زدند، به فکر انتقام افتادند که به فاصله دو، سه ماه در سالهای اول انقلاب بسیاری از شخصیتهای ارزنده انقلاب را شهید کردند و در سال 1360، ابتدا آیت‌الله خامنه‌ای را ترور کردند که خدا ایشان را برای آینده نظام حفظ کرد، سپس دفتر حزب جمهوری اسلامی را با 72 مسئول از قوای سه‌گانه منفجر کردند که هدفشان سقوط انقلاب بود و در سومین حرکت منافقانه رئیس‌جمهور و نخست وزیر ما را به شهادت رساندند.

هاشمی‌رفسنجانی با یادآوری روزهای سخت تیر 1360، گفت: پس از شهادت 72 نفر برای رسمیت بخشیدن به جلسات مجلس شورای اسلامی، مجبور بودیم نمایندگان مجروح را با تختهای بیمارستانی به مجلس بیاوریم و یادم می‌آید در اوج تلخیهای آن روزها، نواختن زنگ رسمیت جلسه مجلس چقدر شیرین بود!

وی در ادامه سخنان خود با توصیه دانشجویان به فراگیری علم و دانش، جغرافیای سیاسی ایران، منابع غنی، نیروهای تحصیلکرده فراوان، استعدادهای درخشان، وفاداری مردم به کشور و بالاتر از همه مکتب اهل بیت(ع) را امتیازات ایران برای الگو شدن در دنیا و جهان اسلام خواند و خطاب به جوانان دانشجو، تصریح کرد: شما نسل جوان، خود را برای مسئولیتهای مهم آماده کنید و یادتان باشد که مردمی بودن و با مردم بودن را فراموش نکنید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اوضاع نگران‌کننده مسلمانان در کشورهای افغانستان، پاکستان، یمن، بحرین، عراق، سوریه، لبنان، مصر، لیبی و تونس، امنیت پایدار ایران در منطقه آلوده به آتش و خون را نتیجه اتکای نظام به مردم دانست و گفت: در تشکلها با تکیه بر نظرهای دانشجویان، تمرین دموکراسی و مردمسالاری کنید تا فردا در جامعه نیز از این شیوه ستودنی که پایه‌گذار آن در تاریخ معاصر ایران، امام راحل بودند، استفاده کنید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده