ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میزان دریافتی مدیران کشور را از طریق سامانه‌ای به اطلاع مردم برسانید

روحانی
حزب ندای ایرانیان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور درباره پیامدهای تعلل در برخورد با متخلفان فیش‌های نامتعارف ابراز نگرانی کرد.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، حزب ندای ایرانیان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور درباره پیامدهای تعلل در برخورد با متخلفان فیش‌های نامتعارف ابراز نگرانی کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان

در این روزها و شبهای عزیز که عطر عبادت، ایران عزیز را آکنده کرده و درعین‌حال ذهن عموم شهروندان ایران اسلامی به خاطر اتفاقات تلخ رخ‌داده در حوزه نظام پرداخت، پریشان و فضای افکار عمومی همچنان ملتهب است، حزب ندای ایرانیان وظیفه خود می‌داند نکاتی را با جنابعالی در میان بگذارد.

مدتی است که انتشار فیشهای حقوقی نامتعارف، فضایی از بهت و حیرت در فضای جامعه ایجاد کرده است. کارمندانی که برای مبلغ ناچیزی اضافه‌حقوق به‌زحمت می‌افتد ناباورانه مبالغ کلان دریافتی مدیران را نظاره کرده و شهروندانی که با هزاران امید و آرزو دریافت وام از بانکها را انتظار می‌کشند خبرهای تسهیلات مدیران ارشد را شنیده و برایشان ده‌ها سؤال و ابهام به وجود آمده است.

حامیان شما به‌حق انتظار داشتند اگر نظام پرداخت و سیستم اداری نقصی دارد که دست فرصت‌طلبان را باز می‌گذارد در این سه سال برای اصلاح آن اقدام جدی انجام شود. ما توقع داشتیم دولت تدبیر و امید همان‌قدر که به‌درستی در مسیر برخورد با تخلفات دولت قبل حرکت می‌کند در راستای تحقق قسط و عدالت گام برداشته و پیش از آنکه مخالفان با جوسازی و افشاگری میدان مانوری پیدا کنند، زمینه بروز تخلفات را مسدود کند.

ما البته نیک می‌دانیم که چالش اخیر ناشی از بی‌انضباطی و بی‌نظمی مالی در کل سیستم اداری کشور است و اگر قرار به شفاف‌سازی باشد باید وضعیت دیگر بنگاه‌ها، نهادهای و سازمانهایی که از بودجه عمومی استفاده کرده و زیرمجموعه دولت نیستند هم روشن شود اما انتظار داریم دولت از خودش شروع کرده و خود پیشگام شفاف‌سازی و برخورد با متخلفان باشد.

ما انحراف در واگذاریهای غلط گذشته به اسم خصوصی‌سازی و مدیریت ضعیف هیئت مدیره های شبه خصوصی- شبه‌دولتی را در شکل‌گیری پدیده فساد و نیز ناکارآمدی بنگاه‌های اقتصادی مؤثر دانسته و معتقدیم خصوصی‌سازی واقعی (خصوصی کردن مدیریت و نه مالکیت) راه علاج فساد و ناکارآمدی شرکتها و بنگاه‌های اقتصادی است.

با این‌ همه، حزب ندای ایرانیان معتقد است چالش اخیر که متأسفانه توسط مخالفان دولت به ابزاری برای تضعیف دولت و تضعیف اندیشه اصلاحی بدل گشته است فرصتی است که در صورت استفاده مناسب و پیگیری لازم می‌تواند منشأ خیر و برکت برای دولت و نظام شود اما درعین‌حال این نگرانی هم وجود دارد که در صورت عدم توجه لازم، تعلل در برخورد یا فرافکنی تبدیل به نقطه سیاهی در کارنامه دولت شود به گونه‌ای که حامیان اصلاح و تغییر و اعتدال تا سالهای سال نتوانند از زیر بار سنگین آن خارج شوند.

جناب آقای رئیس‌جمهور

خوب می‌دانیم که دولت تدبیر و امید از ابتدای روی کار آمدن تلاش زیادی کرد تا زمینه‌های فساد سیستماتیک را از بین ببرد. گامهای مهم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در این خصوص قابل‌چشم‌پوشی نیست. اما اکنون دولت در بزنگاهی قرارگرفته که هرگونه مماشات و کوتاهی در خصوص برخورد با دریافتیهای غیرمتعارف تمام زحمات قبلی را خدشه‌دار کرده و کارنامه دولت در خصوص شفاف‌سازی و مبارزه با فساد را با ابهام مواجه خواهد کرد.

دولت در مقطع کنونی نباید اجازه دهد منفعت‌طلبی قلیلی از مدیران، کارنامه کلی دولت تدبیر و امید را تحت‌الشعاع قرار دهد. در این راستا گرچه دستورات جدی شما و پیگیریهای معاون اول محترم هم نشان می‌دهد دولت در این خصوص حساس بوده و نمی‌خواهد از کنار موضوع ساده عبور کند اما با توجه به طولانی شدن روند رسیدگی، بیم آن داریم که برخی تعارفات و ملاحظات سیاسی مانع از برخورد جدی با متخلفان شود.

لذا حزب ندای ایرانیان به‌ عنوان حزبی که خود را حامی دولت تدبیر و امید دانسته و این حمایت را به معنای بستن چشمان خود به روی کاستیها و نقصها تلقی نمی‌کند ضمن تقدیر از حساسیت دولت برای پیگیری موضوع فیشهای نجومی، پیشنهادات خود را به‌صورت صریح و روشن خدمت جنابعالی ارائه کرده و انتظار می‌رود برخورد با متخلفان مشمول مرور زمان نشود و شاهد اقدام جدی و قاطع دولت در سریع‌ترین زمان ممکن باشیم.

1-  براساس مواد 2، 5 و 8 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، از دولت تدبیر و امید می‌خواهیم برای افزایش شفافیت و روشن شدن ذهن مردم، ظرف ده روز از انتشار این درخواست، تمام حقوق، مزایا و پاداش‌های دریافت شده سالانه توسط مسئولان ارشد دولت در ده سال گذشته را به‌صورت مشخص اعلام کند.

2-  از دولت یازدهم انتظار می‌رود مدیرانی که در سه سال گذشته دریافتی‌های نامتعارف داشته‌اند در اسرع وقت بدون مسامحه برکنار کرده و مبالغ به‌ ناحق دریافت شده را مسترد کرده و به خزانه برگردانده و جنابعالی گزارش دقیق اقدامات انجام‌شده را در یک برنامه زنده تلویزیونی  به مردم ارائه دهید.

3-  پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در آینده و اصلاح ساختارهای معیوب به‌ سرعت وارد عمل شده و نظام پرداخت حقوق را مورد بازنگری و اصلاح قرار دهید و در عین‌ حال تمام‌ پرداخت‌ها به پیمانکاران و خریدهای دولتی را شفاف کنید تا در آینده و در دولت‌های بعدی هیچ مدیری در هیچ نهاد و ارگانی نتواند با استفاده از ضعف قوانین، برای خود حقوق و مزایای نجومی تعیین کند و زمینه برای سوء استفاده‌های بعدی کاهش پیدا کند.

4-  برای افزایش شفافیت و نظارت افکارعمومی بر دریافتی‌های مدیران، پیشنهاد می‌کنیم سامانه‌ای راه‌اندازی شده و از این‌ پس مبلغ دریافتی تمام وزیران، معاونان، مدیران کل و مقامات هم‌تراز(شامل: حقوق، مزایا و پاداش‌ها) به‌صورت سالانه برای اطلاع عموم مردم منتشر شود.

جناب آقای رئیس‌جمهور

ما دولت شما را پرچم‌دار مبارزه با فساد می‌دانیم و معتقدیم در مقطع کنونی هم، دولت یازدهم باید پیشگام برخورد با دریافت‌های نامتعارف باشد.

پیشگام بودن در این امر خطیر البته جرات و جسارتی می‌خواهد که از هرکسی بر نمی‌آید اما در صورتی‌ که شما بتوانید این گام تاریخی را برداشته و نظام پرداخت‌ها را سامان داده و ضمن برخورد با متخلفان، فرصت سوء استفاده را از منفعت‌طلبان بگیرید تحولی در نظام اداری و سیاسی کشور رقم‌ زده و نام دولت در زمینه برخورد با تخلفات اداری ماندگار و جاودانه خواهد شد.

در خاتمه حزب ندای ایرانیان ابراز امیدواری می‌کند قاطعانه، جسورانه و با فوریت به دغدغه‌های مردم توجه کرده و موضوع را به نحو مناسبی مدیریت فرمائید تا از ثمره آن نظام و کشور و مردم بهره‌مند شوند.

حزب ندای ایرانیان

9 تیرماه 1395

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده