ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد شدید آلمان از طرح کمیسیون اروپا

سیگمار گابریل
معاون مرکل در پی اعلان کمیسیون مبنی بر اینکه قرارداد تجارت آزاد با کانادا موسوم به "ستا" نباید به تصویب پارلمان‌های ملی برسد انتقاد شدیدی به این تصمیم وارد کرده و آن را بسیار احمقانه خواند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، کمیسیون اتحادیه اروپا بر این مسئله تاکید دارد که قرارداد تجارت آزاد با کانادا موسوم به "ستا" نباید توسط پارلمان های ملی تصویب شود که این مسئله با انتقاد شدید "زیگمار گابریل"، معاون صدر اعظم آلمان روبرو شده است.

وی این اعلان کمیسیون اروپایی را که قرارداد تجاری موسوم به ستا با کانادا بدون مشارکت پارلمان آلمان و دیگر پارلمان ها باید انجام شود را شدیدا رد کرده و گفت: اینکه حالا تصمیم بگیریم پارلمان های ملی در این توافق تجاری هیچ حرفی نزنند بسیار احمقانه است.

وی این اقدام احمقانه را همچنین خطری برای قرارداد تجارت آزاد با آمریکا موسوم به "تی تی آی پی" دانسته و گفت: اگر کمیسیون اروپایی در قرارداد ستا این کار را انجام دهد تی تی آی پی می میرد. گابریل اعلام کرد: بدون رای گیری در پارلمان آلمان در این باره وی در شورای وزرای بازرگای اتحادیه اروپا دست خود را برای ستا بالا نمی آورد.

رئیس کمیسیون اروپایی پیش از این نیز اعلام کرده بود که کمیسیون می خواهد توافق ستا را بر خلاف خواست کشورهای عضو این اتحادیه مانند آلمان و اتریش به عنوان یک قرارداد محض و ویژه اروپایی طبقه بندی کند. این تصمیم منجر به این می شود که دولت ها و پارلمان اروپایی در تصویب این توافق مشارکت داده شده و پارلمان های ملی کنار گذاشته شوند.

با توجه به بحران اعتماد اتحادیه اروپا بعد از همه پرسی خروج انگلیس از این اتحادیه تاکید کمیسیون بر چنین تصمیمی قابل توجه است.

صدر اعظم آلمان نیز خواستار ارجاع مسئله قرارداد تجارت آزاد با کانادا به پارلمان آلمان است. به اعتقاد وی دلایل خوبی وجود دارد که پارلمان های ملی به این مسئله بپردازند.

اتریش نیز این تصمیم کمیسیون را برای اتحادیه اروپا و اعتبار آن هزینه بر دانسته و آن را رد کرد.

همچنین پارلمان اروپا نیز به این تصمیم کمیسیون انتقاد وارد کرده است.

رئیس فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان نیز این تصمیم کمیسیون را توهینی به شهروندان اروپایی و پارلمان ها دانست.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده