ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر انرژی انگلیس: "برگزیت" بر ساخت نیروگاه هسته‌ای هینکلی پوینت تاثیر ندارد

وزیر انرژی انگلیس تاکید کرد که خروج از اتحادیه اروپا تاثیری بر روند پروژه ساخت دو راکتور هسته‌ای توسط شرکت ‌EDF فرانسه در سایت هسته‌ای هینکلی پوینت انگلیس ندارد.

نیروگاه هسته‌ای هینکلی پوینت

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آندریا لیدسام، وزیر انرژی انگلیس روز چهارشنبه در جلسه استماع کمیته انرژی و آب و هوای پارلمان انگلیس گفت:‌ من معتقدم که چالش ایجاد شده توسط اتریش در مورد نیروگاه هسته‌ای هینکلی پوینت هیچ پشتوانه منطقی ندارد و به نظر من این پروژه به هیچ وجه به دلیل خروج ما از اتحادیه اروپا تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

اتریش سال گذشته علیه کمیسیون اروپا به دلیل حمایتش از ساخت نیروگاه هسته‌ای هینکلی پوینت در انگلیس اقدام قانونی انجام داده است و آن را اقدامی علیه هدف اتحادیه اروپا در راستای حمایت از منابع انرژی تجدیدپذیر دانسته است.

تصمیم نهایی برای ساخت نیروگاه هسته‌ای هینکلی پوینت به دلیل تاخیر در یافتن شریک و منابع مالی مورد نیاز از سوی شرکت برق فرانسه (EDF) نهایی نشده است.

اخیرا و پس از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا نگرانی ها در مورد تاخیر بیشت‌ر در آغاز ساخت نیروگاه هسته‌ای هینکلی پوینت افزایش یافته است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده