ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمبود شکر در بازار صحت ندارد

معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت : ذخایر شکر کشور از موجودی مناسبی برخوردار است و هیچگونه محدودیت و مشکلی در زمینه تامین شکر مورد نیاز کشور وجود ندارد.

به گزارش ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن عباسی معروفان ضمن انتقاد از انتشار شایعاتی در مورد کمبود و نایاب شدن شکر در کشور افزود: موجودی شکر کشور مطلوب است و مشکلی بابت تنظیم بازار و تامین مواد اولیه کارخانه ها و صنف و صنعت وجود ندارد.

معاون بازرگانی داخلی شرکت مزبور تصریح کرد: شرکت های تولیدی صنف و صنعت که ماده اولیه آنها شکر است، می توانند با مراجعه به این شرکت، نسبت به تامین و خرید شکر مورد نیاز بر اساس پروانه ساخت واحد خود اقدام کنند.

وی ضمن یادآوری عرضه شکر به شکل مستمر در بورس کالا، افزود: این شرکت بخشی از موجودی شکر خود را در بورس کالا برای تنظیم بازار عرضه می کند و شرکت های تولیدی صنف و صنعت می توانند نسبت به خرید شکر از بورس کالا نیز اقدام کنند.

عباسی معروفان، شایعات مربوط به کمبود شکر در کشور را بی اساس خواند و تصریح کرد: شکر مورد نیاز صنف و صنعت موجود است و همچنان برای تامین نیاز کشور آمادگی وجود دارد و ملاک فروش و تخصیص شکر به کارخانه ها، ظرفیت تولید آنها بر اساس پروانه ساخت واحدهای تولیدی است.

این مقام مسئول افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران به اندازه کافی نسبت به تامین ذخایر شکر اقدام کرده است و هیچگونه کمبودی در این زمینه در کشور وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، میزان نیاز سالیانه کشور به شکر سفید 2.2 میلیون تن است که 50 درصد آن از تولیدات داخلی و 50 درصد از محل واردات شکرخام تامین می شود.

سال های گذشته 300 هزار تن شکر به منظور تامین ذخایر استراتژیک وارد کشور می شد، اما براساس دستور وزیر جهاد کشاورزی دولت یازدهم این میزان به 150 هزار تن کاهش یافت .

سرانه مصرف شکر هر ایرانی بین 26 تا 30 کیلوگرم است.

[ منبع این خبر سایت عصرایران، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصرایران، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده