فلاحی‌راد: برخی مربیان جلوی فدراسیون تکواندو رختخواب پهن کردند

تکواندوی نوجوانان

حسن فلاحی‌راد معتقد است که پولادگر مربیانی که در پشت صحنه فعالیت می‌کند را نمی‌بیند.

مربی سازنده تکواندو در گفت‌وگو با ایسنا با اعتراض به نحوه انتخاب کادر فنی تیم‌ ‌ملی، اظهار کرد: من از رییس فدراسیون سوال دارم که معیار انتخاب مربی برای تیم‌ ‌ملی در این سال‌ها چه بوده است. من از سال ۹۰ خانه‌نشین هستم. در تمام رده‌های سنی، قهرمان آسیا و جهان داده‌ام. آخرین بار که قبل از المپیک به قهرمانی آسیا رفتند از سه طلا دو مدال را شاگردهای من گرفتند. در رقابت‌های نوجوانان جهان، ایران یک طلا گرفت که شاگرد من بود.

او ادامه‌ داد: مربی سازنده چه نقشی دارد؟ مربی‌های شهرستان چه جایگاهی دارند؟ تنها از کرج و تهران مربی انتخاب می‌کنند. کسانی که از شهرستان می‌برند پادو هستند و در اصل کاره‌ای نیستند. پولادگر کسانی که در پشت صحنه بازیکن‌سازی می‌کنند را نمی‌بیند. ما به چشمش نمی‌آییم. اعتراض هم کنیم محروم می‌شویم. برخی پشت سر پولادگر خیلی حرف می‌زنند اما جلو روی او قربان صدقه می‌روند.

فلاحی‌راد افزود: من در این چند سال ۱۰ بازیکن قهرمان آسیا و جهان داشته‌ام. در ایران کسی به اندازه من در تکواندو شاگرد موفق ندارد، ولی  من جایگاهی ندارم. افتادم در میانه و هیچ جایی ندارم. چرا از شهرستان‌ها مربی انتخاب نمی‌کنند؟ برخی رختخواب جلوی فدراسیون تکواندو پهن کرده‌اند و جایگاه به دست آوردند. اگر کارنامه همین مربیان را ببینید هیچ افتخاری ندارند. تیم کشتی روسیه را نگاه کنید؛ مربیان سازنده بازیکنان همراه تیم هستند.

وی با اشاره به حضور کمرانی در المپیک در ادامه خاطرنشان کرد: کیمیا علیزاده مربی خودش را برد و نتیجه‌ هم گرفت. کمرانی، مربی کم تجربه‌ای‌ است، ولی به واسطه علیزاده بالا آمد. من چوب برخی بازیکنان خودم را خورده‌ام.

او اضافه کرد: رفتم از پولادگر پرسیدم که چرا من در تیم ملی جایی ندارم؟ به من می‌گوید تو برو فرزندت را بزرگ کن! این وظیفه همسرم است که فرزندم را بزرگ کند. من نقشم بازیکن‌سازی است.

فلاحی‌راد گفت‌: من مربی یوسف کرمی و عبداللهی بودم که طلای جهان دارند. زبانم دراز است، چون کارنامه خوبی دارم پتانسیل تکواندوی ایران خیلی بالاست. مربی خوب بگذارند تیم ملی تکواندو به راحتی قهرمان جهان می‌شود.

من از سال ۸۳ تا ۹۰ مربیگری تیم‌ ‌ملی را بر عهده داشتم. مربی‌هایی که کنارشان بودم زیرآب من را زدند، زیرا من از سرمربیان بیش‌تر می‌دانستم  و نمی‌خواستند سرتر از آن‌ها باشم. علت خانه‌نشینی‌ام را می‌خواهم بدانم.

وی در خصوص دلایل شکست ملی‌پوشان در المپیک، ‌اضافه کرد: در اردو حریف تمرینی کم داشتند. فرزان عاشورزاده در المپیک فیلیپینی خورد، زیرا  کسی در تمرینات نبود که این گونه ضربات را به او بزند. من پیش‌بینی می‌کردم نمایش ضعیف در المپیک داشته باشند، زیرا یک مدت زیادی از مسابقه دور بودند و برای این که آسیب نبینند ماه‌ها مسابقه ندادند. حریف تمرینی تنها یک نفر را داشتند. مثلا حریف تمرینی عاشورزاده، هادی‌پور بود که در یک سبک مبارزه می‌کنند. باید چند بازیکن با سبک‌های مختلف به اردو دعوت می‌کردند. فکر کرده‌اند که المپیک جام جهانی است. شرایط المپیک متفاوت است ورزشکاران خیلی آماده‌ترند. سیستمی که مقانلو قبل از المپیک انتخاب کرد اشتباه بود. بازیکنان از ریتم مسابقه خارج شدند.

فلاحی‌راد در ادامه گفت‌: تکواندوکاران المپیکی یک مدت خیلی زیاد در کورس بودند اما به یک باره چند ماه از مسابقه دور بودند. بازیکنی که مبارزه زیاد دارد محک می‌خورد و آماده‌تر می‌شود. به نظرم سه مدال باید در المپیک می‌گرفتیم  و خیلی نتیجه‌ بدی بود. حالا شورا فنی تشکیل می‌دهند که از آدم‌های خودشان است و این شورا کادر فنی را انتخاب خواهد کرد. من نان عمل خود را می‌خورم و از کسی نمی‌ترسم. یوسف کرمی تا دیروز منتقد فدراسیون بود. حالا یک پست به او داده‌اند حامی فدراسیون شده است.

مربی سازنده تکواندو در پایان گفت‌: برخی مربیان در لیگ برتر تیم‌داری می‌کنند آن هم با بازیکنان دیگران. برخی تیم‌ها با بازیکنان من در لیگ هستند و مربی تیم تنها بازیکن را سر مسابقه می‌بیند و کوچ درستی هم ندارد، ولی در نهایت ادعای مربیگری تیم‌ ‌ملی را دارند. بازیکن پرورش داده و مفت به دست بقیه می‌دهیم  و از این مساله خیلی دلخور هستم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فلاحی‌راد: برخی مربیان جلوی فدراسیون تکواندو رختخواب پهن کردند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX