ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پهپاد مسابقه‌ای ارزان قیمت در راه بازار

پهپادهای کوچک در جهان طرفداران بسیاری دارد و حالا دیگر انواع این پهپادها برای مسابقه هم روانه بازار شده است اما با وجود محبوبیت این پهپادها همچنان مشکلاتی سر راه این فناوری وجود دارد و آن هم قیمت بالا و راحت نبودن تعمیر آنهاست


روزنامه ایران: پهپادهای کوچک در جهان طرفداران بسیاری دارد و حالا دیگر انواع این پهپادها برای مسابقه هم روانه بازار شده است اما با وجود محبوبیت این پهپادها همچنان مشکلاتی سر راه این فناوری وجود دارد و آن هم قیمت بالا و راحت نبودن تعمیر آنهاست؛ موضوعی که مورد توجه یک استارتاپ با نام UVify قرار گرفته است. این استارتاپ مدعی است که با طراحی و ساخت پهپادهای Draco بر این دو مشکل غلبه کرده و از سوی دیگر سطح استاندارد سرعت این پهپادها را نیز افزایش داده است. این پهپاد با شناسایی کامل موانع می‌تواند هم در محیط‌های سربسته مثل نمایشگاه‌ها، اتاق و پارکینگ‌های بزرگ و هم در پارک، جنگل و...  براحتی پرواز کند بدون اینکه به مانعی برخورد کند. پهپاد Draco درواقع یک کوادکوپتر است که از جنس فیبر کربنی بسیار سبک ساخته شده و گفته می‌شود قرار است با عینک‌های واقعیت مجازی هم سازگار باشد تا کاربری که از روی زمین این پهپاد را کنترل می‌کند با دریافت فیلم‌های ضبط شده توسط پهپاد و دیدن آنها در فضای مجازی، درست احساس یک خلبان را تجربه کند. از دیگر ویژگی‌های آن این موضوع است که پهپاد Draco، ضد آب است و در شرایط مختلف آب و هوایی می‌تواند پرواز کند. یکی از مشکلاتی که بسیاری از پهپادهای کوچک برای کاربران ایجاد می‌کنند این است که در صورت سقوط و برخورد با زمین، براحتی قابل تعمیر نیستند ولی نمونه Draco، به دلیل اینکه بیشتر قسمت‌های آن با دستگاه جوش به هم متصل شده است می‌تواند براحتی تعمیر شده و دوباره به پهنه آسمان بازگردد که این خود یک قابلیت بزرگ محسوب می‌شود. پیش از این نیز پهپادهای مسابقه‌ای راهی بازار شده بودند ولی انتظار می‌رود هیچ یک به اندازه Draco مورد استقبال قرار نگیرند چرا که قیمت Draco تنها حدود 550 دلار تخمین زده شده است در حالی که بهای Rogue هزار دلار و قیمت Walkera F210 3D نیز 600 دلار است. البته هنوز زمان ورود Draco به بازار مشخص نشده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز، فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده