فوری / کودتا در ترکیه / ارتش ترکیه: قدرت در دست ماست؛ کشور در کنترل ماست / رییس ستاد کل ارتش ترکیه در گروگان کودتاگران/ فرودگاه و پل بسفر استانبول در اشغال ارتش/ فراخوان اردوغان : مردم به خیابان ها بیایند/ مقاومت ضد کودتا در شهرهای ترکیه

شنیده شدن صدای شلیک گلوله در آنکارا پایتخت ترکیه / ارتش ترکیه همه راه ها به سمت فرودگاه استانبول را بست/ استقرار تانک های ارتش ترکیه در فرودگاه اتاتورک استانبول/ تظاهرات در شهرهای مختلف ترکیه علیه کودتاگران/ بیانیه رهبران احزاب اپوزیسیون ترکیه در مخالفت با کودتاگران و حمایت از دولت قانون عصرایران - دولت ترکیه از کودتای ناکام شماری از نظامیان این کشور خبر داد.

جدیدترین خبرها:

2:42: بن علی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه با صدور بیانیه ای از مردم ترکیه خواسته است آرامش خود را حفظ کنند. او ضمن هشدار به مسلح شدن گروه هایی برای ایجاد اغتشاش و درگیری به مردم ترکیه تضمین داده است که ارتش در حال رفع کردن این مشکل است.

2:30 - ژنرال دوندار از فرماندهان ارشد ارتش ترکیه : ارتش از این کودتا حمایت نمی کند.

2:25 - شبکه های یورو نیوز و اسکای نیوز عربی از درخواست پناهندگی اردوغان از آلمان خبر داده اند. این در حالی است که اردوغان در مصاحبه ای که از طریق اسکایپ انجام داد این موضوع را تکذیب کرده است.

2:23 - شبکه های تلویزیونی ترکیه تصاویری را نشان می دهند که مردم در خیابان ها تانک های ارتش را محاصره کرده و روی آنها رفته اند.

2:20 - واکنش آمریکا : جان کری وزیر امور خارجه آمریکا : برای ترکیه صلح و ثبات پایدار آرزومندم.

1:55 - رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در پیامی که از محلی نامشخص صادر کرده از همه مردم ترکیه خواست به میدان های اصلی شهرها بیایند و علیه کودتاگران تظاهرات کنند. اردوغان : ترکیه بر مشکلی که پیش آمده است چیره خواهد شد.


 -1:50 - بیانیه کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب اپوزیسیون جمهوریخواه خلق ترکیه در مخالفت با کودتا. در این بیانیه آمده است : ترکیه از کودتاها ضربه های سختی خورده است و دیگر نمی خواهیم شاهد تکرار آن باشیم. دولت باغچه لی رهبر حزب ملی گرای حرکت ملی نیز با صدور بیانیه ای از دولت منتخب و قانونی ترکیه اعلام حمایت کرده است.

- 1:30 - شبکه دولتی تی آر تی به اشغال کودتاگران در آمده است و در آن بیانیه ارتش قرائت می شود. این در حالی است که شبکه های خصوصی ترکیه از اشغال این شبکه خبر داده و برنامه هایی زنده را در مخالفت با کودتاگران پخش می کنند. مجری شبکه "آ خبر" ترکیه در گفت و گو با یکی از وزیران کابینه از ضرورت قطع پخش شبکه تلویزیون دولتی ترکیه سخن گفت.

- بن علی ییلدیریم نخست وزیر: گروه کوچکی از ارتش قصد داشت علیه دموکراسی اقدام کند. نخست‌وزیر ترکیه رویدادهای جمعه شب در آنکارا و استانبول را «تلاش غیرقانونی گروهی از نظامیان» توصیف کرده است که تاوان آن را به شدید ترین شکل ممکن خواهند پرداخت.


- شبکه های تلویزیونی ترکیه از تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور علیه کودتاگران خبر می دهند.


01:21 - سی ان ان گزارش داد: اردوغان در تعطیلات بوده و هنوز خبری از او نیست. پیش تر اعلام شده بود اردوغان از کاخ ریاست جمهوری فرار کرده که صحیح نیست. او اصلا در آنکارا و استانبول نبوده است.

01:16 بیانیه‌ای با عنوان ارتش ترکیه منتشر شده است که می‌گوید ارتش برای دموکراسی و حقوق بشر اداره امور را در دست گرفته است.این بیانیه می‌گوید تمام روابط خارجی کشور به شکل موجود باقی خواهد ماند. در بیانیه آمده است که برقراری قانون باید اولویت اصلی باشد.

فوری / کودتا در ترکیه / ارتش ترکیه: فدرت در دست ماست؛ کشور در کنترل ماست / فرودگاه و پل بوسفر استانبول در اشغال ارتش

فوری / کودتا در ترکیه / ارتش ترکیه: فدرت در دست ماست؛ کشور در کنترل ماست / فرودگاه و پل بوسفر استانبول در اشغال ارتش
01:04 - بیانیه ارتش: روابط ترکیه با جهان مستمر خواهد بود

01:01- بیانیه ارتش ترکیه منتشر شده در سایت اینترنتی ارتش ترکیه: کنترل کشور در دست ماست.

ستاد کل ارتش ترکیه با صدور بیانیه ای گفته است برای دموکراسی و حقوق بشر اداره امور این کشور را در دست گرفته است. این بیانیه در حالی صادر شده است که ژنرال آکار رییس ستاد کل ارتش ترکیه در گروگان کودتاگران است.خبرگزاری آناتولی دقایقی پیش از گروگان گرفته شدن رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه از سوی کودتاگران خبر داده است.

ژنرال آکار رییس ستاد کل ارتش ترکیه که خبرها حاکی است به گروگان کودتاگران در آمده است

فوری / کودتا در ترکیه / ارتش ترکیه: فدرت در دست ماست؛ کشور در کنترل ماست / رییس ستاد کل ارتش ترکیه در گروگان کودتاگران/ فرودگاه و پل بوسفر استانبول در اشغال ارتش

00:55 - رسانه های رسمی ترکیه:  جماعت فتح الله گولن عامل کودتاست

- دولت ترکیه از کودتای ناکام خبر داد.فوری / کودتا در ترکیه / ارتش ترکیه: فدرت در دست ماست؛ کشور در کنترل ماست / فرودگاه و پل بوسفر استانبول در اشغال ارتش

- شنیده شدن صدای شلیک گلوله در آنکارا پایتخت ترکیه / رویترز : به نقل از شاهدان عینی از پرواز هواپیماهای نظامی و هلی کوپتر ها در ارتفاع پایین در شهرهای استانبول و آنکارا و شنیده شدن صدای شلیک گلوله در آنکارا خبر داده است.

- ارتش ترکیه همه راه ها به سمت فرودگاه استانبول را بست

- استقرار تانک های ارتش ترکیه در فرودگاه اتاتورک استانبول

- ارتش ترکیه دو پل اصلی و مهم در استانبول از جمله پل بسفر را در مسیر رفت و برگشت، بست

- ابهام در محل استقرار رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه

فوری / کودتا در ترکیه / ارتش ترکیه: فدرت در دست ماست؛ کشور در کنترل ماست / فرودگاه و پل بوسفر استانبول در اشغال ارتش

[ منبع این خبر سایت عصرایران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فوری / کودتا در ترکیه / ارتش ترکیه: قدرت در دست ماست؛ کشور در کنترل ماست / رییس ستاد کل ارتش ترکیه در گروگان کودتاگران/ فرودگاه و پل بسفر استانبول در اشغال ارتش/ فراخوان اردوغان : مردم به خیابان ها بیایند/ مقاومت ضد کودتا در شهرهای ترکیه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصرایران، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX