سازمان امور مالیاتی بجای فشار بر بخش‌های شفاف، جلوی فرار مالیاتی را بگیرد

سازمان امور مالیاتی بجای فشار بر بخش‌های شفاف، جلوی فرار مالیاتی را بگیرد

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: مسلما قاچاقچی حقوق و عوارض گمرکی نمی‌دهد و شفافیتی نیز در این خصوص ندارد و سازمان امور مالیاتی نیز باید چتر مالیاتی خود را گسترش داده و افرادی که فرار مالیاتی دارند را زیر چتر خود بیاورد.

عباس آرگون، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در پاسخ به این پرسش که دولت در بحث صادرات و واردات در برخی از مواقع تراز تجاری را مثبت اعلام می‌کند و مدعی می‌شود میزان صادرات از واردات پیشی گرفته است اما  قاچاق را در بخش واردات محاسبه نمی‌کند. در حالی که میزان آن حدود ۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود، آیا این موضوع باعث گمراه کردن افکار عمومی نمی‌شود؟ ، گفت: هیچ زمانی میزان قاچاق در بحث واردات به کشور در تراز تجاری محاسبه نمی‌شود و تنها واردات رسمی و از مبادی قانونی در این آمار لحاظ می‌شود،ضمن اینکه میزان قاچاق رقم دقیقی نیست و حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که درآمدهای مالیاتی دولت طی ۵ ماهه ابتدای سال ۲۶ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است آیا این میزان رشد از طریق فشار بیشتر مالیاتی بر تولیدکنندگان ایجاد شده یا جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شده است؟ ، گفت: ما همیشه از موضوع فشار مالیاتی گلایه داریم و بارها اعلام کردیم که تمرکز دولت باید بر روی فرارهای مالیاتی باشد و پایه های مالیاتی را گسترش دهد نه اینکه تنها از بخشی که به صورت شفاف در کشور فعالیت دارند مالیات اخذ شود .

وی ادامه داد: فعالان اقتصادی نیز معتقدند پرداخت عادلانه مالیات هیچ مشکلی را به وجود نخواهد آورد اما به شرط این که عدالت مالیاتی برای همه لحاظ شود، در این صورت موضوع قاچاق کالا نیز مدیریت خواهد شد.

آرگون تصریح کرد: مسلما قاچاقچی حقوق و عوارض گمرکی نمی‌دهد و شفافیتی نیز در این خصوص ندارد  و سازمان امور مالیاتی نیز باید چتر مالیاتی خود را گسترش داده و این افراد را زیر چتر خود بیاورد.

[ منبع این خبر سایت ایلنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان امور مالیاتی بجای فشار بر بخش‌های شفاف، جلوی فرار مالیاتی را بگیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایلنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX