ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضریب پوشش آموزش متوسطه یزد 99.8 درصد شد/یزد رتبه نخست ضریب پوشش آموزش متوسطه کشور

احمد زارع معاون آموزش متوسطه استان یزد
معاون اداره‌کل آموزش و پرورش یزد با بیان اینکه ضریب پوشش آموزش متوسطه یزد ۹۹ و ۸ دهم درصد شد، گفت: یزد رتبه نخست ضریب پوشش آموزش متوسطه کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، احمد زارع ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به برنامه‌های پروژه مهر در استان یزد اظهار داشت: پروژه مهر دستور‌العملی برای آماده‌سازی، زیباسازی و بازگشایی مدارس است و تمام فرآیندهایی که در این دستورالعمل وجود دارد، به این سه موضوع ختم می‌شود.

دبیر ستاد پروژه مهر استان یزد افزود: در راستای فعالیت‌های این پروژه، 5 کمیته شامل ساماندهی نیروی انسانی، پشتیبانی، توجیه و تبلیغ، حراست و حفاظت و کمیته نظارت به صورت سراسری، کمیته تایید صلاحیت یا انتصاب‌ها به صورت شهرستانی و کمیته بازگشایی به صورت مدرسه‌ای ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه در استان یزد دو کمیته پرورشی و فرهنگی و همچنین کمیته تربیت بدنی و سلامت هم افزون بر دیگر کمیته‌ها ایجاد شده، گفت: این ستاد با دو هدف فعالیت می‌کند که در درجه اول، هدف برگزاری پروژه مهر، ایجاد تحول نوین در نگرشها به طوری است که دانش‌آموز برای ورود به مدرسه لحظه شماری کند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پررورش استان یزد خاطرنشان کرد: انجام اقدامات موثری که نقش و خاطره روزهای بیاد ماندنی اول مهر را در ذهن دانش‌آموز تا ابد باقی نگاه دارد دیگر هدف اجرای این پروژه است.

زارع با بیان اینکه 11 برنامه عمده در پروژه مهر امسال دیده شده، در ارتباط با وضعیت آموزش متوسطه در استان یزد تصریح کرد: امسال در دروه اول آموزش متوسطه استان یزد 45 هزار دانش‌آموز در 325 مدرسه و در دوره دوم متوسطه در شاخه نظری، 22 هزار و 900 دانش‌آموز در 215 مدرسه تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: در بخش هنرستان‌ها هم در استان یزد در بخش آموزش فنی و حرفه‌ای 5172 دانش‌آموز در 43 هنرستان فنی و حرفه‌ای و در بخش کار و دانش هم پنج هزار دانش‌آموز در 43 مدرسه تحصیل می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد خاطرنشان کرد: استان یزد از لحاظ درصد تحت پوشش بالاترین رتبه در کشور را به خود اختصاص داده و با 99 و هشت دهم درصد بهترین وضعیت را در کشور دارد.

زارع افزود: تنها 2 دهم درصد دانش‌آموزان استان یزد هستند که به متوسطه دوم ورود پیدا نمی‌کنند که عمدتا مربوط به اتباع بیگانه هستند که گرایشی به این مقطع و بالاتر ندارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده