فرماندار تبریز: کیفرخواست متهمان پرونده شورا و شهرداری تبریز صادر شد

 فرماندار تبریز اعلام کرد: بر اساس اعلام دادستانی، کیفرخواست متهمان پرونده شورای اسلامی و شهرداری تبریز صادر و منجر به تعلیق متهمان از جمله چهار عضو شورای شهر شده است.
رحیم شهرتی فر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس کیفرخواست صادر شده عضویت چهار عضو شورای شهر و پرسنل شهرداری متهم در پرونده تا صدور رای محکمه نهایی، تعلیق می شود.
وی اظهار کرد: فرمانداری تبریز در موضوع شورای شهر مطابق قانون تا به امروز صبر کرد و پس از آنکه کیفرخواست از سوی مرجع قضایی صادر شد، تعلیق اعضای متهم شورای شهر به آنان ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: بر این اساس از این پس چهار عضو علی البدل شورای شهر تبریز به تدریج از سوی ریاست این نهاد برای فعالیت دعوت می شوند.
فرماندار تبریز ادامه داد: اشخاصی که با هر دلیل و انگیزه سیاسی، خواستار اقدام عجولانه دستگاه های اجرایی از جمله فرمانداری و هیات حل اختلاف بودند، امروز متوجه شدند که دولت بر محور قانون حرکت می کند و تابع اغراض سیاسی و اقدامات عجولانه نیست. 
وی تشریح کرد: خوشبختانه جلسات شورای اسلامی شهر تبریز تا به امروز از حد نصاب نیفتاده و طبق برنامه تشکیل شده است.
شهرتی فر افزود: لازم به یادآوری است که چهار عضو شورای شهر تبریز فعلا تعلیق شده اند و تصمیم نهایی را در این مورد دادگاه صالحه می گیرد و پس از طی مراحل قانونی، اگر سلب عضویت و محدودیت خدمات دولتی صادر شود، نمی توانند ادامه خدمت دهند و در غیر این صورت نیز عضویت آنها ادامه می یابد. 
شورای شهر تبریز 21 عضو دارد که چهار نفر از آنان از اواخر سال گذشته به اتهام ارتشا دستگیر شدند.
دستگاه های اجرایی تبریز و آذربایجان شرقی از جمله فرمانداری و هیات حل اختلاف در این مدت برای مدیریت این موضوع در چارچوب قانون و بی توجه به هر گونه فضاسازی سیاسی و رسانه ای کوشیده اند. 

[ منبع این خبر سایت عصرایران، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار تبریز: کیفرخواست متهمان پرونده شورا و شهرداری تبریز صادر شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصرایران، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX