اشاعه فرهنگ اسلامی در سومین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تبریز/تدوین لایحه یکسان‌سازی قراردادهای کارگران شهرداری تبریز

نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر ایران
اشاعه فرهنگ اسلامی در سومین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تبریز، تدوین لایحه یکسان‌سازی قراردادهای کارگران شهرداری تبریز و نشاط اجتماعی نصب آثار سمپوزیوم مجسمه‌سازی در فضای عمومی شهر، از مهم‌ترین اخبار امروز شهری استان آذربایجان شرفی بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، صادق نجفی در بازدید از مراحل آماده‌سازی سومین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تبریز اظهار داشت: علاوه بر اینکه آثار خلق‌شده در این سمپوزیوم در سطح شهر تبریز نصب می‌شود، انتقال تجارب هنرمندان داخلی و خارجی در این رشته هنری یکی دیگر دستاوردهای برگزاری این دوره می‌توان نام برد.

وی با اشاره به اینکه دوره‌های اول و دوم سمپوزیوم مجسمه‌سازی تبریز در سطح کشور برگزار شد، افزود: برخلاف دوره‌های گذشته سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تبریز به‌صورت بین‌المللی و با حضور کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: هنرمندان شرکت‌کننده در سومین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی با طول کارگاهی بیش از یک کیلومتر  به مدت حدود  یک ماه یک کار بزرگ و ارزشمند توسط سازمان زیباسازی و معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز است.

وی ادامه داد:  نه تنها در سطح کشور بلکه در خاورمیانه نیز بی‌نظیر است و نتیجه  این کار می‌تواند در تحول سیمای بصری شهر تبریز بسیار مؤثر باشد.

نجفی با اشاره به اینکه 45 هنرمندان مجسمه‌ساز سنگی در این سمپوزیوم شرکت کردند، گفت: از این تعداد  28 هنرمند از کشورهای مختلف جهان و 7 هنرمند از استان آذربایجان شرقی و 10 هنرمند مجسمه‌ساز از سایر استان‌های کشور در این سمپوزیوم حضور دارند.

* تدوین لایحه یکسان‌سازی قراردادهای کارگران شهرداری تبریز

صادق نجفی در مراسم اهدای نشان رضوی به پاکبانان برگزیده که با حضور تنی چند از خادمان آستان قدس صورت گرفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: همان‌طور که تلاش‌های بی‌وقفه کارگران و پاکبانان، نام تبریز را در عرصه بین‌المللی مطرح کرده است، تداوم این توفیق نیز مرهون مسئولیت این عزیزان است.

وی با بیان این‌که کارگری، از معدود پیشه‌هایی است که از به صراحت، مورد تاکید و توصیه بزرگان دین قرار گرفته است، افزود: کارگران شهرداری تبریز حتی در برخی نقاط که شاید از حیث تجهیزات خودرویی کم‌برخوردار باشند، با حضور ایثارگرانه خود، آراستگی و زیبایی را تقدیم شهر می‌کنند.

شهردار تبریز با تاکید بر این‌که در چارچوب قوانین، از هیچ تلاشی برای حمایت از کارگران فروگذار نخواهیم بود، خاطرنشان کرد: در این راستا، لایحه شهرداری تبریز در خصوص یکسان‌سازی قرارداهای کارگری هم‌اکنون در مراحل نهایی طراحی است؛ امیدواریم با همکاری عزیزان شورا در تصویب این لایحه، شاهد کاهش دل‌نگرانی‌های پاکبانان و سایر کارگران باشیم.

وی اضافه کرد: البته طبیعی است که در این یکسان سازی، سوابق و تحصیلات کارگران لحاظ خواهد شد؛ ولی با این حال، مصمم هستیم که با ایجاد این ساختار، یک روند منطقی را در قرارداهای کارگری حاکم کنیم.

نجفی در پایان، با خیرمقدم حضور خادمان رضوی در شهر تبریز گفت: مرقد منور حضرت ثامن (ع)، مایه خیر و برکت کشور است و تلاش و کوشش در چنین کشوری، قطعاً از حمایت و عنایت خاصه آن حضرت بی‌نصیب نخواهد بود.

وی همچنین دستور داد تا با هماهنگی معاونت خدمات شهری و سازمان مدیریت پسماند، تسهیلاتی در خصوص سفر کارگران به مشهد مقدس فراهم شود.

نشاط اجتماعی نصب آثار سمپوزیوم مجسمه‌سازی در فضای عمومی شهر

شهرام دبیری در بازدید از روند آماده‌سازی سومین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تبریز، اظهار داشت: این آثار سالیان سال در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز و معاونت امور گردشگری سازمان میراث فرهنگی بازدید شهروندان تبریز، گردشگران داخلی و خارجی  از این مجسمه‌ها در سطح شهر را در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، با قدردانی از مجموعه شهرداری تبریز عنوان کرد: برگزاری سومین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی و حضور هنرمندان مجسمه‌سازی از اقصی نقاط جهان نقطه عطفی برای صنعت گردشگری تبریز است.

وی با اشاره به احیای میراث تاریخی ایران و به‌خصوص شهر تبریز در قالب هنر مجسمه‌سازی  خواستار بازتاب برگزاری این سمپوزیوم در شبکه‌های تلویزیونی مختلف  شد.

دبیری تصریح کرد: توسعه هنر مجسمه‌سازی ایران از طریق فراهم آوردن آفرینش هنری فرصت مغتنمی است تا فرهنگ و هنر اسلامی را به جهانیان معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد فضای تعامل و گفتگو درزمینهٔ مجسمه‌سازی شهری و فرصت تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت‌ها یکی از مهم‌ترین دستاورد این رویداد بین‌المللی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اشاعه فرهنگ اسلامی در سومین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تبریز/تدوین لایحه یکسان‌سازی قراردادهای کارگران شهرداری تبریز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX