ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فعال سیاسی در همدان:احزاب، پهلوانی سیاسی را به نمایش بگذارند

همدان - ایرنا - دبیر حزب موتلفه اسلامی استان همدان گفت: احزاب شیوه پهلوانی، منش مردانگی و بزرگمردی را در سایه وحدت و همدلی و فارغ از گرایش های سیاسی به نمایش بگذارند.

محمود الفت روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: پهلوانی و منش جوانمردی نه تنها در مباحث سیاسی بلکه در زمینه اقتصاد و فرهنگی نیز موضوعیت دارد.
وی اضافه کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب به اقتصاد مقاومتی، احزاب و تشکل های سیاسی می توانند نقش برجسته ای در تحقق این پیام داشته باشند و به نظر می رسد سخنان رئیس جمهوری در این زمینه هم می تواند محقق شود.
دبیر حزب موتلفه همدان بیان کرد: واژه پهلوانی برخلاف قهرمانی پیشینه ایرانی دارد و مانند قهرمانی واژه وارداتی نیست همچنین پهلوانها انسانهای بزرگ و قابل اعتماد مردم هستند.
الفت با ذکر اینکه توجه به منافع حزبی به جای منافع کشور نشان دهنده منش پهلوانی نیست گفت: برخی از تشکل های سیاسی منافع خود را در اولویت نخست و منافع ملی را در اولویت های بعدی قرار می دهند که این رویه آفت زا است.
وی تاکید کرد: منافع کشور باید اولویت اصلی تمام جریانها باشد نه اینکه برای جریان خود کار کنیم و مصالح کشور را وجه المصالحه قرار دهیم.
دبیر حزب موتلفه همدان با بیان اینکه شکست همیشه بد نیست اظهار کرد: یکی از آفت های اصلی پیروزی های پی در پی ایجاد غرور کاذب است در حالی که شکست موجب کشف تجربه می شود.
الفت افزود: احزاب سیاسی باید از شکست به عنوان زمینه ای برای کشف تجربه بیشتر و عبرت گیری استفاده کرده چون گذشته ما، حال و آینده را می سازد.
وی بیان کرد: شکست احزاب باید بستری برای فرصت آفرینی شود نه اینکه شکست باعث عقب نشینی و دوری آنها از اهداف و اندیشه ها شود چون این رویه برای احزاب خوب نیست.
دبیر حزب موتلفه همدان تاکید کرد: تکیه نکردن به مردم و ارزشها و محور قرار گرفتن جریانها به جای منافع ملی، موجب سرخوردگی مردم و منزوی شدن احزاب شده است.
الفت تاکید کرد: بنابراین با توجه به وجود چنین مسائلی، با همدلی و عبرت گرفتن از گذشته بتوان شکستها را جبران و پهلوانی سیاسی را سرلوحه خود قرار داد تا اگر قهرمان نشدیم پهلوان بشویم.
وی گفت: قهرمانی الزامی ندارد ولی پهلوانی و مردانگی جزو التزامات هر حزب و جریان است بنابراین احزاب باید راستی، درستی و منش مردانگی را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی افزود: ادب و اخلاق اسلامی وجه تمایز مسلمانان با دیگر جوامع است و پیروی از سبک و سیاق اسلامی متمایز کننده احزاب خوب از احزاب بد است.
دبیرحزب موتلفه استان همدان اضافه کرد: احزاب در خط نظام می توانند با منش پهلوانی و بزرگواری راستگویی خود را نشان دهند.
الفت با ذکر اینکه احزاب سیاسی می توانند مشاور دولت باشند بیان کرد: احزاب و تشکلهای سیاسی می توانند در رابطه با اقتصاد، فرهنگ و دیگر مسائل کشور به دولت مشاوره بدهند.
وی افزود: احزاب بعنوان جمعی از نخبگان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می توانند در مسائل مختلف کمک حال استان و دولت باشند.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری چندی پیش در ضیافت افطار با فعالان سیاسی کشور گفته بود: همه احزاب و جناح ها در کشور باید با وحدت و تلاش مشترک برای کاستن از مشکلات کشور، 40 سالگی انقلاب اسلامی را به یک جشن بزرگ ملی در برابر جهانیان تبدیل کنند.
وی با تاکید بر رعایت اخلاق سیاسی از نمایندگان فعالان سیاسی خواسته بود تا ماهانه نشستی را برگزار کنند و در آن به بررسی و ارائه راهکار درباره مسائل و معضلات اصلی کشور بپردازند.
7526/6993/1042

[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده