ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لزوم افزایش تعداد دوربین های کنترل سرعت در جاده های کردستان

سنندج- ایرنا- ضرورت افزایش سهمیه استان در برخورداری از تعداد دوربین های کنترل سرعت در جاده ها، مهندسی مجدد کریدورهای استان و همکاری دستگاه ها با پلیس راه برای در اختیار گذاشتن خودروها در ایام تعطیلات عید فطر از مهمترین نتایج جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان کردستان بود.

به گزارش ایرنا امیر قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان با تاکید بر اهمیت این کمیسیون اظهار کرد: باید علل و دلایل وقوع تصادفات در جاده های استان ریشه یابی شود.
وی افزود: باید به سمتی برویم که تلفات جاده ای در تمامی محورهای مواصلاتی استان به حداقل برسد و در این راستا نقش اعضای این کمیسیون به ویژه در تعطیلات عید فطر و ایام تابستان بسیار مهم است.
معاون استاندار کردستان خواستار هماهنگی هرچه بیشتر تمامی دستگاه های دخیل و مرتبط با کمیسیون ایمنی راه های استان شد و گفت: باید تلاش کنیم تا حداقل تصادفات را نسبت به سال قبل داشته باشیم.
قادری با اشاره به اهمیت وجود دوربین های کنترل سرعت و نقش آنها در کاهش تصادفات افزود: اختصاص تنها 10 دوربین به استان کردستان پذیرفتنی نیست و سازمان حمل و نقل و پایانه های استان باید نسبت به افزایش این تعداد دوربین به 30 تا 35 عدد پیگیری جدی را انجام دهد.
وی تامین و نصب این دوربین ها در استان کردستان با توجه به نوع جاده ها در این منطقه را ضروری دانست و گفت: از طریق این دوربین ها مدیریت بهتری بر ترافیک و رانندگی ها اعمال می شود و لذا باید مساله افزایش تعداد دوربین های کنترل سرعت به عنوان یک مطالبه جدی پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: لازم است مستندات نیاز استان کردستان به افزایش تعداد این دوربین ها به تهران ارسال شود تا بتوانیم سهم واقعی کردستان از این محل را دریافت کنیم.
قادری همچنین نصب تابلو و علائم هشداردهنده در جاده های استان را یک نیاز جدی عنوان کرد و افزود: باید اعتبار این موارد از سازمان راهداری کشور درخواست و تأمین شود.
وی تصریح کرد: لازم است با مهندسی مجدد کریدورهای استان در جاهایی که نیاز به نصب تابلو و علائم هشداردهنده است نسبت به این کار اقدام شود و این امر می تواند کمک زیادی در کاهش تصادفات داشته باشد.
معاون استاندار کردستان در ادامه با تأکید بر اینکه حضور بیشتر پلیس راه، همواره موجب کاهش تصادفات می شود، افزود: بنابراین در ایام تعطیلات عید فطر، پلیس راه باید در محورهای مواصلاتی استان و به ویژه در ورودی شهرها و نقاطی که احتمال تصادفات بیشتر است، حضوری پررنگ تر داشته باشد تا به هدف نهایی که همان کاهش تصادفات است دست یابیم.
قادری از پلیس راه استان خواست تا تعداد خودروهای مورد نیاز برای انجام بهتر وظایف و مأموریت ها در ایام تعطیلات عید فطر را اعلام کنند و افزود: دستگاه های مختلف نیز لازم است تا در مواقع نیاز همچون این ایام، خودروهای خود را در اختیار پلیس راه قرار بدهند.
وی افزود: لازم است همکاری و مساعدت بیشتری میان پلیس راه با اداره کل راه و شهرسازی برای به زیر بار ترافیک بردن قطعه خشکه دره یا زرینه اوباتو به طول 6.2 کیلومتر از پروژه میاندو آب به کرمانشاه به وجود آید.
ایجاد سرعت کاه در بلوار ابن سینای سنندج و نصب تابلو و خط کشی در مسیر حسین آباد به کروندان با توجه به اهمیت این مسیر از دیگر موارد مطرح شده توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در این جلسه بود.
1904

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده