ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فیلم آزمایش نهایی و موفق بوستر قدرتمندترین موشک جهان/قدم مهم برای سفر انسان به مریخ

فیلم آزمایش نهایی و موفق بوستر قدرتمندترین موشک جهان/قدم مهم برای سفر انسان به مریخ دانش > نجوم - ناسا در صحرای یوتا بوستر موشک «سیستم پرتاب فضا» (SLS) که قدرتمندترین موشک جهان شناخته می‌شود را با موفقیت آزمایش کرد. این موشک قرار است سرانجام روزی انسان را به مریخ برساند. لطفا منتظر بمانید...

 

Video Link

 

برای انجام این آزمایش، موتورهای این بوسترها به مدت دو دقیقه مشتعل شدند. این بوستر به شکل افقی روی زمین قرار داده شده و محکم آن را سر جایش نگه‌ داشته‌ بودند. احتراق فوق‌العاده قوی و شدید آن حجم زیادی از دود و شعله را به وجود آورد و خیلی‌ها از فاصله‌ای تقریبا شاهد این آزمایش بودند. ناسا اعلام کرده که هدف این آزمایش بررسی چگونگی فعالیت آغازین بوستر در سردترین دمای درجه بندی حرارتی این سیستم بوده است.ناسا با انتشار بیانیه‌ای درباره این آزمایش اعلام کرد: این آخرین باری است که این بوستر پیش از پرواز آزمایشی با فضا پیمای اوریون در فضای آزمایشی، پرتاب شود. اوریون قرار است در اواخر سال 2018 برای یک ماموریت تحقیقاتی پرتاب شود.این دومین بار است که ناسا یکی از بوسترهای SLS را روی زمین آزمایش می‌کند. در ماه مارس سال ۲۰۱۵ دمای این بوستر تا ۳۲ درجه‌ی سلسیوس افزایش یافت. این حداکثر دمایی است که یک پیشران برای عملکرد درست می‌تواند داشته باشد. این بار ناسا می‌خواست ببیند که این بوستر در دمای بسیار کمتر مثلا، حدود ۴ درجه‌ی سلسیوس، چگونه عمل می‌کند. این پایین‌ترین دمایی است که موتور یک بوستر می‌تواند تحمل کند. در این آزمایش جزئیات فنی و توان سامانه بوستر کمکی به مدت دو دقیقه در وضعیت حداکثر نیروی تولیدی و با در نظر گرفتن شرایط کنترل اضطراری مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به وزن سنگین موشک SLS استفاده از دو سامانه رانش کمکی یا بوستر برای خروج از گرانش زمین در دو دقیقه اولیه پرتاب امری ضروری است. 

۵۴۵۴

دانلود کلید واژه ها: فضاپیما - فناوری فضایی - فعالیت فضایی - ناسا - مریخ -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین،علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین،علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده