ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد از تدریس نشدن رشته انرژی برق در دانشگاه های خوزستان

خرمشهر – ایرنا - مدیر دفتر پژوهش های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان گفت:با وجود تولید 95 درصد انرژی برقآبی کشور در خوزستان، رشته انرژی برق آبی در دانشگاه های استان تدریس نمی شود.

مهرداد حیدری پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با تشریح جزئیات تفاهمنامه همکاری علمی و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و سازمان آب و برق خوزستان، گفت:با توجه به اینکه در شهرهای اندیمشک و دزفول دو سد بزرگ برقآبی وجود دارد، ولی تدریس و تخصص در رشته های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این رشته ها در دانشگاه های استان دیده نمی شود.
وی اضافه کرد:خوزستان از صنایع ' آب و نفت و پتروشیمی' برخوردار است ولی در دانشگاه شهید چمران رشته های تخصصی این صنایع تدریس نمی شود و این مهم از ضعف هاست.
مدیر دفتر پژوهش های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به تفاهمنامه امضا شده نیز، گفت:به دنبال این هستیم که طرح های کیفی و کارآفرینی که می توان بر آن سرمایه گذاری کرد در استان تعریف شود.
وی اعتبارات تخصیصی برای شرکت های دانش بنیان را دو میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:سال 95 دو میلیارد ریال برای هر شرکت دانش بنیان در نظر گرفته شد که اگر در 9حوزه کار شود به اهداف بالاتری خواهیم رسید.
به گزارش ایرنا تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، شرکت های بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه، شاوور، شرکت تولید و انتقال آب جنوب شرق و سازمان آب و برق خوزستان سه شنبه هفته جاری در دانشگاه علوم و فنون خرمشهر امضا شد.
7100/6125

[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده