ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک سوم واحدهای صنعتی نیازمند سرمایه مالی هستند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تنها 37 درصد از واحدهای صنعتی نیازمند سرمایه در گردش هستند.

سرمایه‌گذاری

به گزارش‌ ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی ظهر امروز 10 تیرماه در مراسم افتتاحیه نخستین باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی که در محل دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی برگزار شد، بیان کرد: 63 درصد واحدهای متقاضی سرمایه در حقیقت مشکلات دیگری مانند مسائل مدیریتی دارند.

‌وی با اشاره به تفاهم نامه امضا شده با خانه صنعت، معدن و تجارت استان، اظهار کرد: طبق این تفاهم نامه واحدهای صنعتی استان که متقاضی تامین مالی هستند، شناسایی و سپس علل نیازمندی آن‌ها بررسی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی درخصوص واحدهای دانش بنیان، بیان کرد: سال گذشته 58 جواز تاسیس و بهره‌برداری برای این واحدها به مبلغ 280 میلیارد تومان تعیین شد ام باتوجه به کارایی جوانان تحصیل کرده و نیاز استان باید این ارتباط بیشتر شود.

وی رویکرد اول استان را معدن و صنایع معدنی خواند و افزود: در استان 46 نوع ماده معدنی وجود دارد و بهره‌برداری از آن‌ها جز اولویت‌های سازمان محسوب می‌شود.

علیرضایی با بیان اینکه تجاری سازی یکی از نیازهای استان است، عنوان کرد: در فرآیند ژئوفیزیک انجام شده 39 منطقه امید بخش معدنی در استان مشخص شده است که در این میان آهن با 2.6 میلیارد تن رتبه نخست را به خود اختصاص داده و سپس طلا، سرب و روی سهم قابل توجهی در این اکتشاف را دارند.

وی عمده واردات استان را در حوزه ماشین‌آلات مرتبط با حوزه فولاد دانست و گفت: ماشین‌آلات مرتبط با صنایع برق، الکترونیک و ربات‌ها رتبه دوم و ماشین‌آلات مورد نیاز در نوسازی صنعت غذا سومین رتبه را در حوزه واردات به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به لزوم وجود ارتباط میان دانشگاه و صنعت، تصریح کرد: ایجاد این باشگاه باید مقدمه‌ای برای معرفی هرچه بیشتر دانشجو به بخش صنعت باشد.

وی تاکید کرد: دانشگاه باید نیازهای حوزه صنعت را مورد بررسی قرار دهد و بر اساس آن دانشجو تربیت کند در همین زمینه یکی از نیازهای استان وجود رشته مهندسی معدن است که متاسفانه به دلیل نبود این رشته در دانشگاه‌های استان، مهندسین معدن از سایر استان‌ها در معادن مشغول به کار هستند.

علیرضایی با بیان اینکه صنعت به مسئله ارتباط با دانشگاه به خوبی توجه نکرده است، اظهار کرد: حدود هفت ماه پیش اولین پایلوت حوزه تولید در ارتباط با پخت نان در دانشگاه به وجود آمد که طی آن دانشجو با ماشین‌آلات مختلف آشنا شود و نوآوری‌های موجود در دانشگاه به بخش تولید و تکنولوژی منتقل شود.

وی از ایجاد چهار طرح پایلوت دیگر در دانشگاه فردوسی خبرداد و اظهار کرد: باید مشکلات ارتباط بین دانشگاه‌ها و حوزه صنعت بررسی شود تا با رفع آن این ارتباط روز به روز افزایش یابد.

انتهاي پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده