ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اطلاعیه وزارت علوم در خصوص فوت دانشجوی دانشگاه کاشان

تهران-ایرنا-وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص فوت تاثربرانگیز دانشجوی دکترای دانشگاه کاشان اطلاعیه ای را صادر کرد.

چهارم تیرماه برخی منابع رسانه ای از خودکشی ایوب آقایی دانشجوی مقطع دکترای شیمی دانشگاه کاشان خبر داده و به نقل از برخی افراد مدعی شده اند علت مرگ این دانشجو فشارهای مالی، روحی و روانی بوده است.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص فوت تاثربرانگیز وی اعلام کرده است: ضمن عرض تسلیت به مناسبت فوت تاثر برانگیز دانشجوی دکترای دانشگاه کاشان، مرحوم ایوب آقائی، به خانواده محترم آن مرحوم و دانشگاهیان کاشان با توجه به تداوم انتشار شایعات و تلاش برای تشویش اذهان عمومی ، وزارت علوم، تحقیقات وفناوری با پایبندی به اصول اخلاقی مبنی بر عدم اعلام عمومی اطلاعات خاص افراد، نظیر نحوه پذیرش ، دلایل لغو بورس ، سابقه تحصیلی و ... ، توضیحاتی زیر را به استحضار ملت آگاه ،فهیم و انقلابی می رساند:
1- همانطور که در بیانیه های دانشگاه کاشان نیز آمده است، مرحوم ایوب آقایی در سال 89 بعد از معرفی به چند دانشگاه به عنوان دانشجوی بورسیه، موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه کاشان شده و از مهر ماه 90 دوره دکترا را در آن دانشگاه آغاز می کند.
2- تمامی هزینه های مرتبط با تحصیل ایشان به مبلغ 400 میلیون ریال به دانشگاه محل تحصیل پرداخت شده بوده است.
3- وی در رابطه با ادامه تحصیل خود با مشکلی رو به رو نبوده و تداوم بورس در سال 94 به اطلاع وی رسیده بود.
4- وی در سال 91 و اوایل 92 مطابق رویه معمول جهت جایابی به 8 دانشگاه معرفی می شوند اما در همان دوره موفق به اخذ اعلام نیاز نمی شوند.
5- عمده آنچه در این چند روز در برخی رسانه ها منتشر شده ، قلب حقایق و در راستای بهره برداری سیاسی از فقدان یک جوان دانشجو است.
6- وزارت علوم با عنایت به لزوم حفظ حریم خصوصی ، تمام مدارک وسوابق مشارالیه را در اختیار مراجع ذی صلاح قرار می دهد وحق پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می دارد.
فراهنگ**9187** 1568

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده